Komunikaty

Umowy na przyszły rok szkolny
(24-06-2015)
Szanowni Rodzice,
uprzejmie prosimy o dokonanie przelewem wpłaty wpisowego na rok szkolny 2015/2016 (kwoty zgodne z obowiązującym cennikiem) i podpisanie umów w terminie do 10 lipca.
Po tym terminie przestanie obowiązywać rezerwacja miejsca dla Państwa dziecka. Prosimy o przestrzeganie powyższych terminów z uwagi na sprawną organizację naszej placówki.
 
Dodane przez: Agnieszka WięcekCzas wakacji!!!
(15-06-2015)
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 26 czerwca na dziedzińcu szkoły wg następującego harmonogramu:
Po uroczystości odbędą się spotkania wychowawców klas z uczniami w przydzielonych im salach /opróżnienie szafek klasowych i szatni, sprawy organizacyjne/.
Dodane przez: Agnieszka WięcekObóz konny lub karate
(15-06-2015)
Zostały tylko 3 wolne miejsca na obóz nadmorski /do wyboru sekcja konna lub karate/ w terminie 28 czerwca - 5 lipca. Szczegóły w sekretariacie szkoły.
Dodane przez: Agnieszka WięcekZapisy do zerówek
(29-05-2015)
Szanowni Rodzice
Z przyjemnością informuję, że w nadchodzącym roku szkolnym 2015/2016 będziemy prowadzić dwa oddziały zerówkowe: jeden w Akademii Smyka a drugi w Akademii Prymusa. Cały czas przyjmujemy jeszcze zapisy nowych dzieci. Na chwilę obecną pozostało nam pięć wolnych miejsc. Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszam na spotkanie codziennie w godz. 9.00 – 17.00
 
Dodane przez: Agnieszka WięcekZapisy do klasy pierwszej
(27-05-2015)
Szanowni Rodzice
Z przyjemnością informuję, że w nadchodzącym roku szkolnym 2015/2016 w Akademii Prymusa powstaną dwa oddziały klasy pierwszej. Cały czas przyjmujemy jeszcze zapisy nowych dzieci. Na chwilę obecną pozostały nam wolne cztery miejsca. Jeśli ktoś z Państwa rozważa jeszcze zapisanie dziecka do naszej szkoły, to serdecznie zapraszam na spotkanie codziennie w godz. 9.00 – 17.00
 
Dodane przez: Agnieszka WięcekW sprawie PRZEPUSTEK do Bielic
(27-05-2015)
W związku z błędną informacją krążącą wśród rodziców, uprzejmie informujemy, że wszystkie osoby kibicujące naszym uczniom, którzy reprezentują Akademię Prymusa na XXIII Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków w dniu 30 maja, nie muszą posiadać przepustki po to, aby wejść na teren Jednostki Wojskowej w Bielicach, o czym zapewnił nas organizator tej imprezy.
W związku z tym nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania osób, które chciałyby towarzyszyć dzieciom w tych biegach.
Organizator prosi o parkowanie samochodów na parkingu przed bramą jednostki. Gdyby jednak ktoś z Państwa chciał wjechać na teren jednostki, musi we własnym zakresie postarać się o specjalną przepustkę (w sekretariacie jednostki w Bielicach).
 
Dodane przez: Agnieszka WięcekMamy dodatkowe miejsca na obóz letni
(27-05-2015)
Kilka dni temu informowałam, że nie ma już wolnych miejsc na obóz letni we Władysławowie - wówczas zapisanych było 24 dzieci. Jednak dziś otrzymałam potwierdzenie z ośrodka kolonijno - wczasowego Baltic Sport, że będą wolne pokoje jeszcze dla 7 osób. A zatem jest to dobra wiadomość dla osób z listy rezerwowej, ponieważ będą mogły z nami pojechać. Zainteresowanych rodziców proszę o bezpośredni kontakt z sekretariatem naszej szkoły.
Dodane przez: Agnieszka WięcekKażdy inny, wszyscy równi...
(25-05-2015)
Już jutro w Akademii Prymusa odbędą się warsztaty o tolerancji "Kolorowe dzieci", które poprowadzi 7-letnia Samiloby i jej mama Kasia Wujczyk z Omenaa Fundation.
Od ponad dwóch tygodni wszystkie grupy przedszkolne przygotowują się do tego spotkania, poznają dzieci z różnych stron świata, uczą się o tradycjach różnych narodów, omawiają różnice i podobieństwa... Nasze smyki już wiedzą, co to jest szacunek i tolerancja, bo chociaż każdy z nas inny, to przecież wszyscy jesteśmy równi :-)
Dodane przez: Agnieszka WięcekBędziemy biegać!!!
(25-05-2015)
Oto lista naszych uczniów zakwalifikowanych do XXIII Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków w dniu 30 maja:
 
Dziewczęta:
 1. Weronika K. (kl. 1)
 2. Solena R. (kl. 1)
 3. Maria R. (kl. 1)
 4. Katarzyna Ch. (kl. 2)
 5. Amelia K. (kl. 2)
 6. Zofia G. (kl. 2)
 7. Nadia A. (kl. 3)
 8. Małgorzata B. (kl. 3)
 9. Natalia Ś. (kl. 4)
 10. Sandra R. (kl. 4)
 11. Zuzanna W. (kl. 4)
 12. Zuzanna K. (kl. 4)
Chłopcy:
 1. Aleksander G. (kl. 1)
 2. Michał Ś. (kl. 1)
 3. Piotr G. (kl. 1)
 4. Jakub N. (kl. 2)
 5. Michał K. (kl. 2)
 6. Kacper D. (kl. 2)
 7. Mikołaj B. (kl. 3)
 8. Mikołaj G. (kl. 3)
 9. Maciej S. (kl. 3)
 10. Antoni W. (kl. 4)
 11. Kamil B. (kl. 4)
 12. Samuel L. (kl. 4)
Zbiórka wszystkich uczestników w Bielicach o godz. 8.30, dojazd we własnym zakresie z rodzicami.
 
Szkoła zapewnia dzieciom jednolite stroje sportowe (koszulki, spodenki i getry), buty  należy mieć własne.
 
Planowane zakończenie ok. godz. 13.00
 
Dodane przez: Agnieszka WięcekObozy wakacyjne - koniec zapisów
(22-05-2015)
Drodzy Rodzice
Informuję, że nadmorski obóz wakacyjny zaplanowany na 28.06 - 05.07 odbędzie się zgodnie z planem. Sekcja konna liczy 11 osób, a sekcja karate - 13 osób. Grupą będzie opiekowało się troje naszych nauczycieli pod moim kierownictwem.
Na chwilę obecną nie ma już wolnych miejsc na ten wyjazd. Tworzy się jednak lista rezerwowa i jeśli tylko uda mi się zdobyć dodatkowe miejsca, będę informowała Państwa o tym na bieżąco.
Aby zgłoszenia Państwa dzieci zostały przez nas zakwalifikowane, proszę o wypełnienie karty obozowej (dostępnej w sekretariacie od 25 maja) oraz o wpłatę zaliczki na konto szkoły w terminie do 29 maja w wysokości:
Następnie w terminie do 10 czerwca należy wpłacić drugą ratę w wysokości:
Istnieje oczywiście możliwość wpłaty całej kwoty w terminie do 29 maja.
Brak wpłaty w ustalonych terminach spowoduje skreślenie dziecka z listy wyjazdu i włączenie na to miejsce dziecka z listy rezerwowej.
Dodane przez: Agnieszka WięcekWznowiona zakładka "KOMUNIKATY"
(21-05-2015)
Po pewnym okresie zawieszenia, wracamy do edycji zakładki "KOMUNIKATY".
W szkole dzieje się coraz więcej i nie zawsze wszyscy rodzice mogą "nadążyć" za pojawiającymi się informacjami na naszych szkolnych tablicach, zatem będziemy zamieszczać je w tej właśnie zakładce, aby były zawsze w jednym miejscu :-)
Oczywiście na szkolnych korytarzach nadal będa plakaty i różne informacje, ponieważ właśnie w takiej formie cieszą się one dużym zainteresowaniem naszych dzieci.
Dodane przez: Agnieszka WięcekZaproszenie na Festiwal Nauki w Warszawie
(21-09-2014)
Jak dziecko może stać się profesjonalnym detektywem? Czy to możliwe, by znaleźć sprawcę przestępstwa po jednym małym, szczątkowym... odcisku palca? Z Kołem Naukowym Prawa Karnego „TEMIDA” wszystko jest możliwe!
 
Do udziału w warsztatach zatytułowanych: „Mali Detektywi vol. 2 – Czy ktoś tu był? Odciski palców na miejscu zdarzenia”, chcemy zaprosić młodszych uczestników – w wieku od 6 do 16 lat. Warsztaty odbędą się 28 września (niedziela) w godzinach od 9.00 do 14.00.
 
Podczas tego wydarzenia będziemy chcieli pokazać młodym adeptom kryminalistyki sposoby ujawniania śladów daktyloskopijnych, różnice w kształcie tych śladów oraz możliwości ich wykorzystywania. Nasi uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje odciski palców, spróbować wypełnić odpowiednie dokumenty, zebrać odciski z różnych powierzchni i zestawić je z materiałem porównawczym. Czy uda się znaleźć idealnie zgodnie ze sobą ślady?
Jeżeli chcecie poznać tajniki wiedzy kryminalistycznej, to warto spędzić ten dzień z TEMIDĄ!
 
Warsztaty odbędą się w auli w gmachu starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.
 
Wyjazd z Sochaczewa o godz. 10.00, a przewidywany powrót ok. godz. 17.00
Koszt transportu będzie uzależniony od ilości uczestników.
Zapisy u wychowawców w terminie do środy 24 września.
 
Organizatorzy wyjazdu: Agnieszka i Tomasz Gutkowscy (rodzice Piotrusia z klasy I) oraz Akademia Prymusa
 
Dodane przez: dyrektor40 urodziny Kinder Niespodzianki
(21-09-2014)
Zostało tylko kilkanaście wolnych miejsc na niedzielę 19 października w godz. 18.00-19.00 i 19.00-20.00. Wstęp bezpłatny. Poniżej link do rejestracji:
http://www.kinderurodziny.pl/
Dodane przez: dyrektorEuroWeek - wyjazd
(09-09-2014)
Wyjazd na obóz językowy EuroWeek dla klasy trzeciej i czwartej już w najbliższy czwartek o godz. 7.30 Drodzy Rodzice, dajcie dzieciom pożywne śniadanie w domu, bo zgodnie z zasadami bezpiecznego podróżowania, nie będą mogli jeść w trakcie jazdy. Oczywiście będą zorganizowane postoje i wówczas nasi Prymusi zjedzą i wypiją to, co im zapakujecie do plecaków Już dziś życzę wszystkim miłego pakowania!!!
Dodane przez: dyrektorRozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015
(20-08-2014)
Drodzy Uczniowie i Rodzice
Serdecznie zapraszamy na uroczyste
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015,
które odbędzie się 1 września o godz. 11.00
na naszym szkolnym dziedzińcu.
 
W uroczystości wezmą udział dzieci z klas 0 i I-IV. Prosimy, aby w tym ważnym dniu dzieci ubrane były na galowo (biała bluzeczka/koszula, ciemna spódniczka/spodnie).
Po uroczystości odbędzie się zebranie z rodzicami klas zerowych. Natomiast rodzice starszych dzieci otrzymaja informację o terminie zebrania w swojej klasie.
Dodane przez: dyrektorLiterówka w umowie klas I-IV
(19-08-2014)
Drodzy Rodzice uczniów klas I-IV,
W umowie, którą Państwo otrzymaliście, a większość z Was już ją podpisała i oddała w sekretariacie, wkradł się mały chochlik:-) Chodzi o §4 pkt.2 - zamiast wejście na basen, powinno być napisane: wyjście na basen, a dokładniej wyjazd na basen. Oznacza to, że Państwo płacicie jedynie za transport, a basen opłaca szkoła tak, jak było to do tej pory. Ciekawostką jestto, że nikt do tej pory nie zauważył tego błędu:-)
Przypominam jednocześnie, że zajęcia na basenie są obowiązkowe dla wszystkich, gdyż odbywają się w ramach zajęć wf, zgodnie z zaleceniami MEN. Oczywiście przeciwwskazania lekarskie będą podstawą do zwolnienia ucznia z tych zajęć.
Od września do naszego zespołu dołączy nauczycielka wf Pani Ewelina Rożnowska, która jest również instruktorem pływania i ratownikiem. Razem z naszym obecnym nauczycielem wf, Panem Łukaszem Trawińskim, zadbają o atrakcyjne i bezpieczne przebywanie Państwa dzieci na basenie.
Dodane przez: dyrektorNIEZBĘDNIK ZERÓWKOWICZA
(13-08-2014)
PRYMUSOWSKI NIEZBĘDNIK ZERÓWKOWICZA
 • piórnik z podstawowym wyposażeniem (długopis niebieski, 2 ołówki techniczne – miękkość H, gumka, temperówka, linijka, nożyczki, klej, kredki ołówkowe (trójkątne lub grube – najlepiej Bambino)
 • strój gimnastyczny w podpisanym worku
 • obuwie na zmianę na jasnej podeszwie
 • pasta do zębów, szczoteczka i kubek (podpisane imieniem i nazwiskiem)
 • zeszyt do korespondencji z rodzicami (32-kartkowy w kratkę)
 
Dodane przez: dyrektorNIEZBĘDNIK PRYMUSA
(13-08-2014)
Drodzy Rodzice!
W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami początkiem Roku Szkolnego 2014/2015, uprzejmie prosimy o zaopatrzenie Państwa Pociech w Niezbędnik Prymusa tj.:
 
·        piórnik (2 ołówki, 2 długopisy – najlepiej ścieralne, gumkę, temperówkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel, nożyczki, kredki ołówkowe, flamastry)
·        skoroszyt + 10 bezbarwnych koszulek
·        obuwie zmienne na jasnej podeszwie
·        strój gimnastyczny w podpisanym worku
·        zeszyty 32-kartkowe (po 2 na semestr do każdego przedmiotu z wyj. jęz. ros.*)
·        zeszyt do korespondencji z rodzicami (32-kartkowy w kratkę)
 
Klasy I-III:
Edukacja wczesnoszkolna – 2 zeszyty w 3 linie
Edukacja matematyczna – 2 zeszyty w kratkę
Język angielski – 2 zeszyty w 3 linie
Język rosyjski* – 1 zeszyt w 3 linie
Klasa IV:
Język polski – 2 zeszyty w 1 linię
Język angielski – 2 zeszyty w 1 linię
Matematyka – 2 zeszyty w kratkę
Język rosyjski* – 1 zeszyt w 1 linię
Ilość i rodzaj zeszytów do przedmiotów, które nie zostały wyżej wymienione (historia, przyroda, technika, muzyka) podadzą nauczyciele prowadzący poszczególne przedmioty.
 
Dodane przez: dyrektorRóżnice w ilości zajęć dla klasy IV pomiędzy Akademią Prymusa a innymi publicznymi szkołami podstawowymi
(11-08-2014)
 
Przedmiot
Ilość godzin tygodniowo:
w publicznej szkole podstawowej
w Akademii Prymusa
Język polski
5
6
Język angielski
3
5
Język rosyjski
0
2
Muzyka
1
2
Plastyka
1
2
Historia
1
2
Przyroda
3
4
Matematyka
4
6
Informatyka
1
4
Technika
1
2
Wychowanie fizyczne
4
6
Godzina wychowawcza
1
2
Religia
2
2
Razem tygodniowo:
27
45
 
Dodane przez: dyrektorO przeprowadzkach, remontach i adaptacji w przedszkolu
(15-07-2014)
Drodzy Rodzice, właśnie rozpoczęliśmy porządkowanie i odświeżanie wszystkich sal przedszkolnych w budynkach przy ul. Staszica 47 i Staszica 86. Zamówiliśmy już nowe dywany, tablice, projektory, doposażymy sale w nowe pomoce dydaktyczne i zabawki. To wszystko potrwa kilka tygodni, ale efekt końcowy będzie tego wart:-)
 
Grupa Tygrysków pozostanie nadal pod opieką obecnych wychowawczyń, czyli Pani Agnieszki Tomeckiej i Pani Justyny Olczak. Zmienią jednak salę i będą nazywać się Pracowite Pszczółki. Przeprowadzka tej grupy zaplanowana jest na 28 lipca.
 
W poniedziałek 11 sierpnia zaprosimy do nowej sali w budynku przy ul. Staszica 47, wszystkie dzieci urodzone w 2010 r., a obecnie uczęszczające do grup: Żabki, Pszczółki, Biedronki. Od tego dnia będą uczęszczały do jednej grupy i otrzymają miano: Ciekawskich Smerfów. Dziećmi będą opiekowały się Panie: Iwona Osińska i Dominika Korzybska, codziennie w godz. 7.00 – 17.00.
Dzieci, które są zapisane do tej grupy, a nie chodziły do tej pory do naszego przedszkola, zapraszamy na zajęcia adaptacyjne w dniach 25 – 29 sierpnia. Zajęcia będą trwały w godz. 9.30 – 11.30.
 
Również w tym samym dniu, czyli 11 sierpnia, w budynku Akademii Prymusa powitamy wszystkich „zerówkowiczów”, czyli dzieci urodzone w 2009 r. Grupą Spryciarzy zajmie się Pani Ela Kubicka, natomiast grupą Bystrzaków – Pani Agnieszka Przygoda. Dwie pozostałe nauczycielki, czyli Pani Ewa Błaszczyk i Pani Magdalena Rybicka, będą w tym czasie przebywały na urlopach z okazji własnych ślubów:-) Jednak aby zachować wysokie standardy opieki nad dziećmi, w ich zastępstwie będą w tym czasie pracowały dotychczasowe wychowawczynie, czyli Pani Anna Kazimierska i Pani Monika Walkiewicz.
 
Dodatkowo dla wszystkich dzieci zapisanych do naszych zerówek, przygotowaliśmy kilka zajęć adaptacyjnych, na które serdecznie zapraszamy. Ze względu na ich trzytygodniową rozpiętość, liczymy na to, że każdy z Państwa znajdzie odpowiedni termin dla swojego dziecka. Zajęcia będą odbywać się w Akademii Prymusa w godz. 9.30 – 11.30. Poniżej ich harmonogram:
 • 17 lipca (czwartek) – nauczycielka prowadząca: Magdalena Rybicka
 • 18 lipca (piątek) – nauczycielka prowadząca: Ela Kubicka
 • 23 lipca (środa) – nauczycielka prowadząca: Ewa Błaszczyk
 • 25 lipca (piątek) – nauczycielka prowadząca: Agnieszka Przygoda
 • 29 lipca (wtorek) – nauczycielka prowadząca: Magdalena Rybicka
 • 30 lipca (środa) – nauczycielka prowadząca: Ewa Błaszczyk
 
Te dni będą również okazją dla Rodziców, aby porozmawiać z poszczególnymi wychowawczyniami. Nauczycielki będą dostępne wg powyższego harmonogramu przez godzinę po zajęciach adaptacyjnych.
 
Dzieci z rocznika 2011, uczęszczające obecnie do naszej grupy żłobkowej, rozpoczną adaptację w przedszkolu przy ul. Staszica 47 od dnia 18 sierpnia w towarzystwie obecnych wychowawczyń. Natomiast wszystkie nowe dzieci spoza naszego żłobka, zapisane do tej grupy, zapraszamy na zajęcia adaptacyjne w dniach 25 – 29 sierpnia. Zajęcia będą trwały w godz. 9.30 – 11.30. Grupa będzie nosić nazwę: Brykające Tygryski, a opiekować się nią będą Panie: Edyta Kalinowska i Magdalena Szajewska.
 
Podpisywanie umów na nowy rok szkolny będzie możliwe w dniach od 14 lipca do 14 sierpnia. Druki umów można pobrać osobiście w sekretariacie, a jeśli preferujecie Państwo drogę elektroniczną, to proszę wysłać do nas maila z prośbą o przesłanie umowy.
 
Liczę na Państwa współpracę i zapraszam do naszego przedszkola
Agnieszka Więcek
dyrektor
 
Dodane przez: dyrektorSUN and FUN
(26-06-2014)
Serdecznie zapraszam do zapisywania swoich dzieci na obóz językowo - sportowy, którego jesteśmy organizatorami.
 
Poniżej podaję linki do zapoznania:
 
regulamin obozu:  
http://akademiaprymusa.edu.pl/documents/OBOZ_2014_regulamin.pdf
 
formularz zgłoszeniowy:
http://akademiaprymusa.edu.pl/documents/OBOZ_2014_formularz_dla_rodzica.pdf
 
informator - Pakowania nadszedł czas...
http://akademiaprymusa.edu.pl/documents/OBOZ_2014_pakowania_czas.pdf
 
Kadra pedagogiczna obozu:
Dodane przez: dyrektorWycieczka do Ambasady Niemiec i Ambasady Słowacji
(23-06-2014)
To już ostatni moment, aby zapisać swoje dziecko!!! W najbliższą środę zamykamy listę uczestników i wysyłamy imienne listy "gości" do obu ambasad:-)
Dodane przez: dyrektorZakończenie roku szkolnego 2013/2014
(23-06-2014)
Dodane przez: dyrektorZAPISY na PÓŁKOLONIE LETNIE
(18-06-2014)
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej letniej oferty:-)
W tym roku będą to kolonie w stylu europejskim!!! Już w pierwszym tygodniu udamy się na wycieczkę do Ambasady Niemiec, a to dopiero początek wakacji...
Poniżej udostępniamy link do formularza zgłoszeniowego:
http://akademiaprymusa.edu.pl/documents/polkolonie_formularz.doc
Po wypełnieniu, prosimy o przesłanie skanu na maila:
sekretariat@akademiaprymusa.edu.pl lub o osobiste dostarczenie do naszej Akademii Prymusa.
Dodane przez: dyrektorWyniki I Mazowieckiego Otwartego Przeglądu
(12-05-2014)
Wszystkim uczestnikom i zywcięzcom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę!!! Poniżej wyniki przeglądu:
Przedszkole (4-6 lat)
I.                   Mini TWISTER, Studio Tańca i Ruchu TWIST w Błoniu – choreografia „Wesoły Charlstone”
II.                Gwiazdeczki z zeróweczki, Przedszkole Niepubliczne AKADEMIA SMYKA w Sochaczewie – choreografia „Aleja Gwiazd”
III.             Smerfy, Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Św. Aniołów w Sochaczewie – choreografia „Smerfni Piraci”
 
 
Szkoła podstawowa (kl. 1-3, grupy amatorskie)
I.                   Szkoła w Małej Wsi, SP im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi – choreografia „Taniec Towarzyski”
II.                Wesoła Gromada z kl.1, AKADEMIA PRYMUSA Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sochaczewie – choreografia „Blues Brothers”
III.             Taneczny Gang z kl. 2 i 3, AKADEMIA PRYMUSA Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sochaczewie – choreografia „Hip–hop–owe wygłupy”
 
Szkoła podstawowa (kl. 1-3, grupy zaawansowane, szkoły tańca)
I.                   Show Dance Dansmisja, Centrum Tańca i Ruchu DANCE IMPERIUM w Pruszkowie – choreografia „Dansmisja”
II.                Stereo III, Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie  – choreografia „Tsunami”
III.             Ten Girls, Szkoła Podstawowa Nr 4 z oddziałami integracyjnymi im. J Korczaka w Sochaczewie – choreografia „Here we go”
 
Szkoła podstawowa (kl. 4-6, grupy zaawansowane, szkoły tańca)
I.                   Funky Monkeys, Centrum Tańca i Ruchu DANCE IMPERIUM w Pruszkowie – choreografia „Kujon”
II.                Smile Crew I, Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie
III.             Smile Crew II, Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie – choreografia „W rytmach hip-hopu”
 
Dodane przez: dyrektorI Mazowiecki Otwarty Przegląd Taneczny
(06-05-2014)
Przypominamy, że już w najbliższy piątek 9 maja
w chodakowskim MOK-u przy ul. Chopina 101
odbędzie się I Mazowiecki Otwarty Przegląd Taneczny. Poniżej szczegółowy harmonogram imprezy:

Imprezę objął Honorowym Patronatem Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Sochaczew.

Patronami Medialnymi są: Radio Fama i Echo Powiatu.

Partnerem Organizacyjnym jest Miejski Ośrodek Kultury, który dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Haliny Pędziejewskiej, został nam bezpłatnie udostępniony na to wydarzenie.

Dzięki wspaniałym Sponsorom, wszyscy uczestnicy przeglądu, a jest ich prawie 400, otrzymają upominki, dyplomy i puchary pamiątkowe, natomiast na zwycięzców czekają dodatkowe nagrody.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać od organizatorów:

Agnieszka Więcek
AKADEMIA PRYMUSA
tel. 665-348-384

Rafał Karbowiak
PASJONAT
tel. 508 58 46 46

 
Dodane przez: dyrektorWielkanoc 2014
(18-04-2014)
Najlepsze życzenia od Dyrekcji, Nauczycieli, wszystkich Smyków i Prymusów:-) Wesołych Świąt!!!
Dodane przez: dyrektorVictoria! Victoria!
(19-03-2014)
Prymusi brawurowo wkroczyli na deski Domu Kultury w Chodakowie swoim przedstawieniem „Pinokio – drewniane story”. Tak zaczarowali publiczność oraz jury, że otrzymali Nagrodę SPAT! Z tym wielkim wyróżnieniem i uśmiechami na ustach wróciliśmy do szkoły. A statuetka będzie dumnie świadczyć o naszych kolejnych osiągnięciach. BRAWO PRYMUSI!
 
Dodane przez: dyrektorFERIE 2014
(07-02-2014)
I tydzień ferii zimowych  - „W baśniowej krainie” (17.02-21.02)
 1. W baśniowej krainie H. Ch. Andersena – „Królowa śniegu”
W pierwszy dzień ferii w „Akademii Prymusa” odwiedzi nas Królowa śniegu i poprzez zabawę ruchową przeniesiemy się do jej mroźnej krainy. Obejrzymy baśń H. Ch. Andersena „Królowa śniegu”, poznając niezwykłą historię Kaja i Gerdy. Ponadto czeka nas wiele ćwiczeń interaktywnych, zabaw i gier edukacyjnych. Z płyt CD stworzymy zaczarowane lodowe lustro. Na koniec dnia udamy się na miejskie lodowisko.
 1. W baśniowej krainie H. Ch. Andersena – „Nowe szaty Cesarza”
W drugi dzień ferii udamy się na cesarski dwór. Poznamy Cesarza, który ponad wszystko cenił sobie piękne szaty. Obejrzymy prezentację multimedialną przedstawiającą stroje na przestrzeni różnych epok. Na jej podstawie wykonamy nowe szaty dla cesarza, które umieścimy na kukiełkach. Stworzymy własną interpretację baśni poprzez zabawy dramowe oraz pokaz mody – wcześniej wykonanych strojów z bibuły. Nie zabraknie również ćwiczeń interaktywnych. Zastanowimy się nad morałami płynącymi z baśni.
 
 1. W baśniowej krainie Braci Grimm – „Jaś i Małgosia”
Trzeciego dnia Teatr Nauczycieli zaprezentuje nam przedstawienie kukiełkowe pt. „Jaś i Małgosia” Poznamy wartości płynące z baśni, dzięki zabawom ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne „Możemy na sobie polegać”. Wykonamy słodkie chatki z herbatników  oraz stworzymy pracę plastyczną pt. „Nie taka Baba Jaga straszna, jak ją malują”.
 1. W baśniowej krainie Ch. Perraulta – „Paluszek”
Czwartego dnia ferii przeniesiemy się w świat olbrzymów. Poznamy baśń Ch. Perraulta „Paluszek” i historię niezwykłych siedmiomilowych butów. Zabawimy się w podchody i będziemy szukać na dworze śladów butów olbrzyma. Na podsumowanie naszej baśniowej przygody odbędzie się konkurs wiedzy o poznanych baśniach. Uczestnicy będą musieli wykazać się sprawnością ruchową, umiejętnością rozwiązywania zagadek, układaniem obrazków i pomieszanych fragmentów baśni. Wszyscy otrzymają słodkie upominki.
 1. W świecie współczesnych baśni
Zwieńczeniem tygodnia baśni będzie wycieczka do kina.
Każdego dnia nie zabraknie również tematycznych zajęć komputerowych, lekcji języka angielskiego, zabaw ruchowych na sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu.
II tydzień ferii zimowych  – „Karnawał w kuchni i na parkiecie” (24.02-28.02)
1.      Karnawał w Meksyku.
·        Prezentacja multimedialna o Meksyku (kultura, zwyczaje, ubiór)
·        Praca plastyczna – sombrero dla chłopców, dla dziewczynek wachlarz
·        Zabawy ruchowe – rzut sombrerem na kij szczotki itp.
·        Wypiek własnych nachosów, degustacja nachosów z różnymi sosami, układanie wieży z nachosów
·        Pokaz tańca latynoamerykańskiego
·        Quiz wiedzy o Meksyku
2.      Karnawał we Francji
·        Prezentacja multimedialna o Francji (kultura, zwyczaje, ubiór)
·        Robienie naleśników w związku z obchodami we Francji Dnia Naleśnika
·        Praca plastyczna – tworzenie masek karnawałowych
·        Pokaz mody, makijaży i fryzur
·        Quiz wiedzy o Francji
3.      Karnawał we Włoszech
·        Prezentacja multimedialna o Włoszech (kultura, zwyczaje, ubiór)
·        Wyjście do pizzerii, pokaz wykonania pizzy, degustacja pizzy/własnoręczne wykonanie pizzy w szkole, degustacja pizzy
·        Wykonanie własnego wulkanu
·        Praca plastyczna - włoska gondola z plastikowych butelek
·        Quiz wiedzy o Włoszech
4.      Karnawał w Chinach
·        Prezentacja multimedialna o Chinach (kultura, zwyczaje, ubiór)
·        „Kurczak w pięciu smakach” - nauka jedzenia pałeczkami
·        Praca plastyczna – chiński smok z pudełek od jajek
·        Quiz wiedzy o Chinach
5.      Wyjazd do Happy Parku w Płocku
Każdego dnia nie zabraknie również tematycznych zajęć komputerowych, lekcji języka angielskiego, zabaw ruchowych na sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu.
 
FERIE ZGŁOSZONE POD NADZÓR KURATORIUM OŚWIATY W WARSZAWIE
www.akademiaprymusa.edu.pl
 
 
 
Regulamin
„Ferii zimowych
w Akademii Prymusa”
 
 
 1. Organizatorem półkolonii zimowych jest „Akademia Prymusa” Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sochaczewie.
 2. Półkolonie są organizowane w czasie ferii zimowych, jeden turnus obejmuje okres 5  dni roboczych.
 3. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 w Akademii Prymusa w Sochaczewie, ul. Staszica 86.
 4. Na półkolonie przyjmowane są dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
 5. Zapisu na półkolonie dokonują rodzice / prawni opiekunowie dziecka, wypełniając „Kartę zgłoszenia” zgodną z rozporządzeniem MEN.
 6. Wychowawcami półkolonii są wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele, sprawujący bezpośredni nadzór i opiekę nad dziećmi.
 7. Wychowawcy danego turnusu prowadzą „Dziennik zajęć”, odnotowując w nim obecność dzieci i realizację tygodniowego planu zajęć.
 8. Organizator zapewnia ubezpieczenie NNW dzieci i wyżywienie (4 posiłki dziennie).
 9. Opłaty za półkolonie dla dzieci spoza Akademii Prymusa są następujące:
§               Cena podstawowa za jeden turnus wynosi 250zł + ewentualny koszt wycieczki w wybranym tygodniu (np. kino, teatr, Happy Park, lodowisko itp.)
§               Przy zapisie dziecka na dwa turnusy przysługuje 10% zniżki od ceny podstawowej.
 1.  Opłaty za półkolonie dla dzieci uczęszczających do Akademii Prymusa są następujące:
§               Opłata podstawowa za jeden turnus 0 zł + ewentualny koszt wycieczki w wybranym tygodniu (np. kino, teatr, Happy Park, lodowisko itp.)
 1. Wpłat należy dokonywać z góry przy zapisie dziecka na dany turnus.
 2.  Zapisy przyjmujemy od 3 lutego 2014r. bezpośrednio w sekretariacie szkoły, mailowo na adres: info@akademiaprymusa.edu.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu: 665-348-384.
 
Dodane przez: dyrektorMądra Szkoła Czyta Dzieciom
(10-01-2014)
Zachęcamy do obejrzenia:
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/ckfinder_pliki/files/Madra-szkola/Madra_Szkola_14_10_13_05_013050_cala_polska_czyta_dzieciom_30_E_SMALL.mp4
 
Dodane przez: dyrektorPoprzednie   Następne
do góry
 

©2011 -