Aktualności

Uwaga!!! Zmiana formuły zakładki "Aktualności".
Aktualności na stronie będą wpisywane równolegle z aktualnościami na FB
Zapraszamy do śledzenia również facebook.com/AkademiaPrymusaSochaczew


Teatr Arlekin - Zaczarowane Krzesiwo - 16.04.2013
(30-04-2013)
Dnia 16.04.2013 Uczniowie klasy I, II oraz Zerówki po obiedzie udali się na długo oczekiwany spektakl teatralny STUDIA ARTYSTYCZNEGO ARLEKIN  pt. „Zaczarowane Krzesiwo”. „Zaczarowane krzesiwo” to klasyczna baśń Hansa Christiana Andersena o tym, jak odwaga i śmiałość potrafią wyciągnąć bohatera z wszelkich tarapatów oraz pomóc zdobyć serce pięknej księżniczki.
 Przedstawieniu towarzyszyła oryginalna oprawa muzyczna, łatwo wpadające w ucho piosenki, które z werwą wykonywali aktorzy i bogata scenografia, działająca na wyobraźnię młodego widza. Spektakl uświadomił nam, że dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy możemy osiągnąć wszystko.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Patrycja BoryszewskaWycieczka do Torunia - 22-23.04.2013
(28-04-2013)
I w końcu się doczekaliśmy. 22 kwietnia z uśmiechami na twarzy wyruszyliśmy na wycieczkę do Torunia. Chociaż podróż była długa upłynęła bardzo miło. W połowie drogi zatrzymaliśmy się na chwilę, by zaczerpnąć świeżego powietrza i pobawić się na placu zabaw.  Po ponad trzech godzinach dotarliśmy na miejsce do Fortu IV, w którym zjedliśmy obiad i rozpakowaliśmy swoje rzeczy.
Następnie udaliśmy się na wycieczkę po  Starym Mieście. Przewodniczka oprowadzała nas po najciekawszych zakątkach Torunia opowiadając jednocześnie wiele ciekawych legend o tym wspaniałym mieście. Widzieliśmy m. in. najstarszą gospodę w Toruniu, która funkcjonuje od ponad 200 lat, Teatr Lalek,  który wygląda jak wielka szafa, Piernikową Aleję Gwiazd, toruńską Krzywą Wieżę, dom Mikołaja Kopernika, jego pomnik, mury Zamku Krzyżaków, fontannę Flisaka oraz wiele innych ciekawych miejsc. Na koniec kupiliśmy wspaniałe pamiątki.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Fortu, gdzie czekał już na nas przewodnik ubrany w mundur pruskiego żołnierza. Z pochodniami w rękach udaliśmy się na zwiedzanie fortu. Poznaliśmy jego historię a także zajrzeliśmy do najciemniejszych tuneli fortyfikacji. Na końcu wędrówki czekały na nas Panie ubrane w stroje piekarzy. Wraz z nimi udaliśmy się do kuchni. Tam poznaliśmy historię wypieku pierników oraz legendę o sławnych toruńskich pierniczkach „Katarzynkach”. Nasze Panie zostały mistrzami kuchni i pokazywały nam, jak przygotować ozdobne pierniki. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy. Każdy z nas dostał certyfikat odbycia praktyk piekarskich. Gdy już dzień chylił się ku zachodowi udaliśmy się na ognisko, gdzie zjedliśmy upieczone przez siebie kiełbaski i opowiadaliśmy straszne historie. Po całym dniu pełnym wrażeń nadszedł czas na szybki prysznic i błogi sen.
Na drugi dzień pełni entuzjazmu, zaraz po przepysznym śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie. Tam przewodniczka pokazał nam stare księgi oraz opowiedziała, jak powstawały.  Otoczeni dziwnymi maszynami i wspaniałymi księgami  usiedliśmy w starych, czarnych od atramentu ławkach, na których ustawione były kałamarze i gęsie pióra. Przewodniczka pokazał nam, jak dawniej pisano księgi ręcznie właśnie za pomocą pióra zamoczonego w atramencie. Następnie sami mogliśmy spróbować swoich sił w trudnej sztuce kaligrafii. Z kleksami na rękach udaliśmy się do pomieszczenia, w którym poznaliśmy historię powstania druku. Za pomocą specjalnej maszyny mogliśmy własnoręcznie wykonać certyfikat zaświadczający o zgłębieniu sztuki kaligrafii oraz wiedzy dotyczącej drukarstwa i piśmiennictwa. Ostatnią niezwykłą rzeczą, jakiej doświadczyliśmy w Muzeum było poznanie tajników czerpania papieru. Każdy z nas podchodził do bali wypełnionej woda i celulozą i za pomocą specjalnego sita czerpaliśmy z niej papier. Wszystkie uzyskane kartki po wyschnięciu będą nadawały się do przetworzenia w cudowne kartki pocztowe. Po zakupie pamiątek znów udaliśmy się do Fortu, aby zjeść obiad i spakować swoje rzeczy.
Ostatnim celem naszej wycieczki było Planetarium.  W nim obejrzeliśmy niezwykła prezentacje pt. „Wirująca Ziemia”. Poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi: zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. Dowiedzieliśmy się, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Przekonaliśmy się, jak długo trwa doba oraz rok na innych planetach, porównując wybrane różnice między Ziemią a innymi planetami Układu Słonecznego. Na koniec obejrzeliśmy wystawę związaną z Kosmosem.
I tak dobiegł kres nasze wycieczki. Będziemy tęsknić za tym przepięknym ceglanym miastem, pachnącym piernikami… Mamy jednak nadzieje, że kiedyś tam wrócimy…
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka PrzygodaOgólnopolski Konkurs Językowy - 09.04.2013
(17-04-2013)
9. kwietnia wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Językowym organizowanym przez FunEnglish.pl. Konkurs ten pozwolił nam na sprawdzenie swoich umiejętności językowych oraz jednoczesne poznanie edukacyjnych możliwości wykorzystania komputera w nauce, nie tylko informatyki. Mieliśmy za zadanie zmierzyć się z 15 zadaniami o bardzo wysokim poziomie, skupionymi głównie na zagadnieniach gramatycznych i zadaniu na spostrzegawczość, czyli grze multimedialnej. Mimo osiągnięcia naprawdę świetnych rezultatów, nikt z naszej szkoły nie przeszedł do finału. Mamy nadzieję, że mądrzejszy o doświadczenie w przyszłym roku wypadniemy jeszcze lepiej. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy wiedzy, odwagi i chęci i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach. 
 
Dodane przez: Ewelina WalkowskaDzień Książki - Mądre Sówki - 02.04.2013
(09-04-2013)
2.04.2013 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. W związku z tym „Mądre Sówki” wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani, która nas bardzo miło powitała  opowiedziała nam o książkach dla dzieci. Dowiedzieliśmy się jak powstaje książka i co musi się wydarzyć zanim trafi do księgarni lub biblioteki. Wyjaśniliśmy sobie też czym się różni księgarnia od biblioteki. Następnie odgadywaliśmy zagadki związane z różnymi książkami dla dzieci oraz ich postaciami, a na sam koniec dziewczyny kontra chłopcy grali w „książkowe” kalambury. Każda z drużyn bardzo się starała, aby wygrać, ale ostatecznie niewielką ilością punktów wygrały dziewczynki. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach dostaliśmy piękne zakładki do książek. 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa FelczakWycieczka do Jednostki Wojskowej 3939 w Bielicach - 05.04.2013
(06-04-2013)
Obchody rocznicy powstania 37. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Sochaczewie
Dnia 5.04.2013 uczniowie Akademii Prymusa (klasa I, II i „O”) wyruszyli do Jednostki Wojskowej nr 3939 w Bielicach. Powodem tej wycieczki była uroczystość z okazji obchodów Pierwszej Rocznicy Powstania 37. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Sochaczewie. Uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w uroczystym apelu, odśpiewali hymn narodowy podczas wciągania na maszt flagi Polski. Obejrzeli także defiladę pododdziałów oraz występ orkiestry z Radomia. Można było przyjrzeć się bliżej sprzętom wojskowym, porozmawiać z żołnierzami o ich pracy. Po oficjalnej części obchodów goście mogli usłyszeć koncert różnych zespołów, którymi członkami byli żołnierze. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani wojskową grochówką. Pełni entuzjazmu, z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły.
 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka PrzygodaKonkurs Na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną - 27.02.2013
(06-04-2013)
Już pod koniec lutego Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie ogłosił konkurs „Na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną”. Wszyscy uczniowie Akademii Prymusa postanowili wziąć w nim udział. Wśród wykonanych ozdób wielkanocnych znalazły się: kurczaki, zajączki wielkanocne, baranki itp. Nauczycielki miały nie lada zadanie. Miały wybrać spośród przygotowanych prac po trzy najładniejsze. Po dokonaniu wyboru prace zostały przewiezione do „Domu Rzemiosła” i tam czekały na werdykt. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w środę, 27 marca br. Jeden z naszych uczniów, Jaś Krawczyk, dostał wyróżnienie za wykonaną ozdobę wielkanocną w postaci zajączka wielkanocnego. Obok dyplomu nasz Prymus otrzymał nagrodę rzeczową. Warto brać udział w konkursach! – o tym wie każdy uczeń Akademii Prymusasmiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna FelczakKonkurs Recytatorski - Wiosna, cieplejszy wieje wiatr… - 21.03.2013
(26-03-2013)
Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!
Nadszedł długo wyczekiwany Pierwszy Dzień Wiosny. Jednakże nikt wtedy nie myślał o wagarach! Dzielne zuchy z naszej szkoły przygotowały się do konkursu recytatorskiego pt; ‘Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…’. Byliśmy podzieleni na trzy kategorie klasowe: klasa 0, klasa I i klasa II. Mieliśmy do zaprezentowania dowolny utwór poetycki o tematyce wiosennej. Każdy chętny mógł wziąć udział w konkursie, do którego przygotowywali go rodzice. O godzinie 14:00 gdy zebrali się wszyscy uczestnicy i dopingujący Ich rodzice, szacowne jury w składzie: pani Joanna Dobkowska – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Sochaczewie, pani Katarzyna Urbańska – nauczyciel muzyki i muzykolog, oraz pani Edyta Kalinowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego, rozpoczęło przesłuchania naszych małych wykonawców. Wszyscy wypadli znakomicie! Wspaniale dobrane wiersze, bogate, kolorowe stroje i zapał naszych Prymusów mówiły same za siebie. Po burzliwych dysputach jury ogłosiło werdykt:
 
I miejsce zajęli:
Zosia Gołkowska
Zuzia Wańka
Filipek Kisiołek
II miejsce otrzymali:
Amelka Kucharska
Zuzia Kłosowska
Kacperek Matysiak
III miejsce przydało:
Kasi Chmielewskiej
Jagodzie Złoch
Wyróżnienia otrzymały:
Nadia Ambroziak
Agatka Regulska
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i Ich rodziców! Mamy nadzieję, że następnym razem jeszcze więcej chętnych będzie brało udział w konkursach. smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina WalkowskaSzukamy Wiosny - 21.03.2013
(26-03-2013)
Przedszkolaki z Akademii Smyka i uczniowie Akademii Prymusa  w pierwszym dniu Wiosny postanowiły uczcić ten dzień pochodem wiosennym. Wszystkie grupy ze śpiewem na ustach i ze wspaniałą Panią Wiosną przemierzły sochaczewskie ulice, aż do Placu Kościuszki. Utworzyły duże koło i zaśpiewały piosenki, których wcześniej nauczyły  się w przedszkolu oraz szkole. Mimo zimnej aury, atmosfera była tak gorąca, że odstraszyliśmy zimę i powitaliśmy nasza kochaną wiosnę.smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia KisiołekSzukamy Wiosny - 21.03.2013
(26-03-2013)
Przedszkolaki z Akademii Smyka i uczniowie Akademii Prymusa  w pierwszym dniu Wiosny postanowiły uczcić ten dzień pochodem wiosennym. Wszystkie grupy ze śpiewem na ustach i ze wspaniałą Panią Wiosną przemierzły sochaczewskie ulice, aż do Placu Kościuszki. Utworzyły duże koło i zaśpiewały piosenki, których wcześniej nauczyły  się w przedszkolu oraz szkole. Mimo zimnej aury, atmosfera była tak gorąca, że odstraszyliśmy zimę i powitaliśmy nasza kochaną wiosnę.smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia KisiołekSpektakl Teatralny - O dwóch takich, co ukradli księżyc - 12.03.2013
(14-03-2013)
We wtorek, 12 marca o godzinie 14.30, uczniowie klas: 0, I i II byli świadkami niezwykłego spektaklu teatralnego. Dlaczego niezwykłego? Otóż całe przedstawienie wybrzmiewało w języku angielskim. Prymusi mieli zatem okazję do zweryfikowania swojej znajomości tego właśnie języka. Muzyczne przedstawienie oparte było na powieści Kornela Makuszyńskiego, która zaliczana jest do kanonu literatury polskiej. Znakomite opracowanie tekstu stwarzało jednocześnie atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Spektakl sprzyjał rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Był też doskonałą okazją do zobaczenia masek i strojów zwierząt, a także wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów. Jacek i Placek zapraszali bowiem uczniów do wspólnej zabawy. Przedstawieniu towarzyszyła oryginalna oprawa muzyczna oraz cztero-planowa scenografia, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków. Główni bohaterowie, Jacek i Placek, chcąc uniknąć pracy, postanowili znaleźć krainę, w której nie trzeba pracować. Po drodze napotkali wiele ciekawych postaci m. in. osiołka, pszczołę, borsuka i flaminga. Mimo licznych przygód i długiej wyprawy, bliźniacy nie znaleźli upragnionej, sielankowej krainy. W życiu każdego ucznia również występuje praca, czyli nauka, lecz dzieci nie boją się takiej pracy i chętnie wykonują swoje obowiązki. Wiedzą doskonale, ze po każdej pracy następuje przyjemna chwila odpoczynku, np. zabawa.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna FelczakSpektakl Teatralny - Wilk i Zając - 22.02.2013
(12-03-2013)

Dnia 22.02.2013r. Uczniowie klasy I, II oraz Zerówki zaraz po śniadaniu udali się na długo oczekiwany spektakl teatralny pt. „Wilk i Zając”, w Miejskim Ośrodku Kultury. Gdy dotarliśmy na miejsce, weszliśmy do sali, w której odbył się spektakl, grany na wielkiej scenie. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie i śledziły losy bajkowych postaci.

W roli głównej wystąpił: „Wilk i Zając” oraz inne zwierzęta tj.: Prosiaczek, Kłapouchy, Świnka, Renifer, Nosorożec oraz Sowa. Na scenie pojawił się również „Pan Strażak” – wszyscy bohaterowie byli pozytywnymi postaciami. Podczas występu dzieci brały aktywny udział klaszcząc i śmiejąc się. Przedstawienie to miało na celu pokazanie, że nie należy bać się „złego Wilka” oraz to, że wszyscy możemy żyć w przyjaźni i zgodzie mimo różnych charakterów.

 
Dodane przez: Agnieszka PrzygodaTydzień zwierząt - 26-27.02.2013
(11-03-2013)
Ostatni tydzień lutego, klasa I i II, poświęciła na poznanie zawodów związanych ze zwierzętami. We wtorek, 26 lutego odwiedziliśmy PSI SALONIK Pani Anny Świstak. Na początku spotkania Pani Anna opowiedziała nam o zawodzie groomera, czyli psiego fryzjera. Dowiedzieliśmy się, że niektóre psy nie mają sierści tylko włosy i że oprócz strzyżenia, możemy psa wytrymować. Pani Anna pokazała nam zdjęcia przeróżnych ras psów. Staliśmy się również świadkami kąpieli psa oraz pielęgnacji jego włosów. Na koniec wizyty dostaliśmy kilka drobnych upominków dla naszych czworonożnych pupili. Kolejnego dnia, tj. 27 lutego odwiedziliśmy przychodnię weterynaryjną MAXI – VET prowadzoną przez Panią Emilię Kamelak i Państwa Katarzynę i Adama Jakubowskich. Na początku naszej wizyty Pani Katarzyna wprowadziła nas do poczekalni przychodni, w której na wielkiej wadze każdy z nas mógł się zważyć. Następnie dowiedzieliśmy się jak wygląda cała procedura robienia zdjęć rentgenowskich zwierzętom, obejrzeliśmy również kilka takich zdjęć, a na pamiątkę tej wizyty każdy z nas wziął jedno zdjęcie rentgenowskie do domu. Kolejną ciekawostką było obejrzenie urządzeń do badania krwi oraz do wytrącania z krwi osocza. Każdy z nas obejrzał również wymaz z krwi psa pod mikroskopem. Następnie przeszliśmy do sali, gdzie Pani Katarzyna dokonuje operacji chirurgicznych zwierząt, zobaczyliśmy i mogliśmy nawet dotknąć narzędzi chirurgicznych. Ostatnim punktem naszej wizyty było badania świnki morskiej i kota. Mogliśmy zajrzeć do uszu zwierzątek oraz posłuchać bicia ich serc za pomocą stetoskopu. Na koniec naszej wizyty w przychodni weterynaryjnej dostaliśmy kolorowanki. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o pracy groomera i weterynarza. Niektórzy z nas już myślą o takich zawodach w swojej przyszłości. To były interesujące wizyty.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna Felczak„Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć” - 05.03.2013
(07-03-2013)
5 marca obchodzimy Dzień Dentysty. Z okazji tego święta, grupę Mądrych Sówek odwiedziła Pani Stomatolog. Miała prawdziwy biały fartuch i wszystkie te dziwne przyrządy, które każdy stomatolog ma w swoim gabinecie.  Podczas wizyty  dowiedzieliśmy  się jakie są etapy mycia zębów i jak utrzymywać prawidłową higienę jamy ustnej. Wykonała nam przegląd naszych buziek i w kartach pacjenta zapisała zalecenia stomatologiczne. Poza tymi wszystkimi ciekawymi opowieściami każdy z nas dostał dyplom, kolorowanki i drobne upominki, które sprawiły nam wiele radości.
W ramach podziękowania za atrakcyjne i ciekawe zajęcia grupa Mądrych Sówek przygotowała Dyplom z podziękowaniami, który wręczyła Pani Dentystce. smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Patrycja BoryszewskaWalentynkowy konkurs plastyczny - Kogo kocham, kogo lubię - 18.02.2013
(22-02-2013)
Walentynkowy konkurs plastyczny „Kogo kocham, kogo lubię?”
W dniu 18.02.2013r w „Akademii Smyka” zostały ogłoszone wyniki konkursu walentynkowego          pt. „Kogo kocham, kogo lubię?” Jego głównymi celami było:
·         Rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci.
·         Inspirowanie do pracy twórczej.
·         Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych
Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków z „Akademii Smyka” w wieku od 3 do 6 lat. Prace wykonane były dowolną techniką plastyczną (rysunek kredką, wydzieranka, wyklejanka, itp.)  Prace oceniane były przez komisję w składzie:
·         Edyta Kalinowska
·         Katarzyna Urbańska
Komisja brała pod uwagę następujące kryteria:
 • oryginalność, pomysłowość,
 • estetyka wykonania pracy,
·         walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.
 
·         samodzielność wykonania pracy
 
Laureaci konkursu plastycznego:
Grupa trzylatków:
I miejsce – Julia Błaszczyk
II miejsce –  Dominik Tempczyk
Grupa pięciolatków:
I miejsce – Katarzyna Chmielewska
II miejsce – Jakub Nurkiewicz
III miejsce – Suzannah Zamani
Wyróżnienia:
Zofia Gołkowska
Amelia Kucharska
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy zaś dyplomy – podziękowania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach plastycznych.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Patrycja BoryszewskaBal Karnawałowy - 11.02.2013
(20-02-2013)
                11 luty stał się dla nas dniem niezwykłym, ponieważ odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy.  Tego dnia czas płynął wyjątkowo wolno, aż w końcu rodzice zabrali nas do pięknie wystrojonej sali bankietowej „Arkadia”. Pośród wielu kolorowych strojów zauważyliśmy kilka księżniczek ubranych w piękne balowe suknie, piratów, biedronki, Batmana, Spidermana, żołnierza, kowboja, grzybka, krówki, kilka motylków oraz wiele innych barwnych postaci. Rodzice również stanęli na wysokości zadania i co niektórych ciężko nam było rozpoznać.  Wśród nich były diabełki, pielęgniarka, strażak, a nawet i księżniczka. Naszą zabawę karnawałową rozpoczęliśmy od układu tanecznego, który wcześniej ćwiczyliśmy z Panią Kasią. Wyszedł nam on świetnie!  Do dalszej zabawy zachęcały nas Panie animatorki. Przygotowały one wiele różnych ciekawych zabaw i konkursów. Tańczyliśmy z balonami, poznaliśmy wiele nowych piosenek i wykonywaliśmy do nich przeróżne zabawne ruchy , owijaliśmy naszych kolegów i koleżanki w papier toaletowy , a wspólnie z rodzicami stworzyliśmy pociąg, a także tańczyliśmy do naszej ulubionej piosenki pt: „kaczuchy”. Wspólna zabawa przysporzyła nam wiele radości, a to było głównym celem naszego wspaniałego balu. 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa FelczakWycieczka do kina 01.02.2013
(05-02-2013)
Pierwszego lutego uczniowie naszej szkoły nie mogli się doczekać wyjazdu do kina w Płocku na film animowany „Prawie jak Gladiator”. Po zjedzonym śniadaniu, czekaliśmy na nasz autokar. Gdy już przyjechał każdy z nas zajął swoje miejsce i wyruszyliśmy. Podczas podróży spekulowaliśmy o czym może być ta bajka, padały różne propozycję. Chłopcy mówili, że będzie tam dużo walki, a dziewczyny natomiast, chciały, aby był w niej akcent miłości. Jak się później okazało, ku naszej uciesze, była to bajka i o miłości i o walce. Gdy już dotarliśmy na miejsce coraz bardziej nie mogliśmy się doczekać filmu. W kinie każdy z nas dostał popcorn. Zajęliśmy swoje miejsca i czekaliśmy, aż film porwie nas w podróż do starożytnego Rzymu. No i w końcu się zaczęło… Kiedy w Pompejach wybucha wulkan, matka Tymona ginie w popiołach. Malca też czekałby taki los, gdyby nie ratunek ze strony Katona uczciwego i twardego żołnierza rzymskiego, który uratował chłopca i wziął go na wychowanie. Chciał zrobić z niego gladiatora. Sęk w tym, że jedyne, co interesowało Tymona, to Lucylla, córka Katona, z którą przyjaźnił się od dzieciństwa. To dla niej zapuszczony młodzieniec z brzuszkiem porzucił swe leniwe życie i rozpoczął treningi. Aby jednak zdobyć uznanie i rękę dziewczyny, musiał pokonać gwiazdora lokalnych aren, nieuczciwego bufona Kasjusza. Bajka zrobiła na nas ogromne wrażenie, a cały seans oglądaliśmy z zapartym tchem. Po skończonym filmie znaleźliśmy czas na zwiedzanie starego rynku w Płocku. Bardzo spodobało nam się Wzgórze Tumskie, z którego mogliśmy zobaczyć pękające kry na Wiśle oraz podziwiać molo i amfiteatr. Jednak nasz spacer przerwał gwałtowny deszcz i szybko wróciliśmy do naszego autokaru, który z powrotem zabrał nas do szkoły.  smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa FelczakTeatr Rampa - 21.01.2013
(01-02-2013)
Styczniowy poniedziałek zaczął się jak jeden z wielu. Jednak tuż po zajęciach z języka angielskiego uczniowie klas I i II wybrali się w kolejną podróż do Warszawy. Tym razem zmierzaliśmy do Teatru RAMPA, by tam obejrzeć i wysłuchać musical familijny pt. „W pogoni za bajką”. Prawdziwą gratką okazała się muzyka skomponowana przez samego Piotra Rubika. Oglądając spektakl mogliśmy przenieść się do zabieganego świata współczesnego królestwa oraz do świata nieczytanych bajek francuskiego baśniopisarza, Charles’a  Perrault . Wśród wspomnianych bajek znalazły się m. in. „Kot w butach”, „Sinobrody”, „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna” oraz „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie ukazuje nam, co czują dzieci, a także co się z nimi dzieje, gdy rodzice nie mają dla nich czasu. Gdy wśród zajęć dnia codziennego, zapominają nawet o  bajce na dobranoc…Zachwyciła nas sceneria sztuki, bajkowa gra aktorska oraz ich stroje. I tak z zachwytem na naszych twarzach wróciliśmy do równie „bajkowej” szkołysmiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna FelczakDzień Babci i Dziadka - 25.01.2013
(31-01-2013)
Jest taki jeden, no może dwa dni w roku… To Święto Babci i Święto Dziadka! Łza się wówczas kręci w oku. Jako pamiętające i kochające wnuczki i wnuczęta wysłaliśmy naszym Babciom i Dziadkom specjalne zaproszenia na akademię przygotowaną z okazji Ich święta. Nasi goście zjawili się bardzo licznie i z niecierpliwością czekali na występy swoich pociech. Elegancko ubrani, z uśmiechem na ustach najpierw zaprezentowaliśmy nasze umiejętności wokalno-muzyczne śpiewając i grając przepiękne kolędy i pastorałki.  Następnie, nadeszła pora na drugą część – artystyczną tego popołudnia. Na początku nasi goście mieli okazję wysłuchać kilku słów prawdy o Nich samych.  Dzieci udzieliły wywiadu, w którym odpowiadały na pytania dotyczące ich własnych Babć i Dziadków. Chyba, nasi mili goście nie spodziewali się takie początku imprezy, ale z Ich reakcji można było wywnioskować, że bardzo im się to podobało. Następnie wszystkie pociechy przedstawiły przygotowane przez siebie wiersze i piosenki, by na koniec dać się porwać rytmom Macareny. Dziadkowie byli zachwyceni występem! Uśmiechy nie schodziły z ust zarówno gości jak i dzieci. Całą uroczystość zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i wręczeniem prezentów, które wnuczęta własnoręcznie przygotowały dla swoich Dziadków. I tu, już na sam koniec, z tego miejsca jeszcze raz życzymy: niech od Bałtyku, aż po szczyty Tatr żyją nam Babcie i Dziadkowie 100 lat! 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina WalkowskaAlfik Matematyczny - 28.11.2012
(04-01-2013)
Dziś uczniowie klasy II wzięli udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Alfik Matematyczny 2012. Uczestnicy mieli do rozwiązania 14 zadań o różnym stopniu trudności. Pojawiły się zadania z zakresu umiejętności logicznego myślenia, obliczania działań z wyrażeniami mianowanymi, obliczeń pieniężnych oraz zegarowych. Pozostaje nam tylko oczekiwać na wyniki konkursu
 
Dodane przez: Agnieszka PrzygodaAlfik Humanistyczny - 19.12.2012
(04-01-2013)
Po raz kolejny uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie organizowanym przez Jersz. Tym razem była to XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Alfik Humanistyczny 2012. . Uczestnicy mieli do rozwiązania 30 zadań o różnym stopniu trudności. Konkurs był w postaci testu jednokrotnego wyboru. Zadania miały na celu sprawdzenie poziomu wiedzy oraz umiejętności uczniów z zakresu logicznego myślenia, czytania tekstu ze zrozumieniem, analiz wierszy, analizę i syntezę wyrazów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Jesteśmy pełni optymizmu, jednakże pamiętamy, że najważniejsze było podjęcie wyzwania i zmierzenie się z innymi.
 
Dodane przez: Agnieszka PrzygodaMikołajki - 06.12.2012r
(04-01-2013)
Dziś naszą szkołę odwiedził od dawna wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Wszyscy uczniowie powitali go z uśmiechem na twarzy i ugościli w skromnych progach naszych klas. Uczniowie klasy I oraz II przygotowali piosenki oraz wiersze. Mikołajowi musiało się bardzo podobać bo w zamian wręczył nam podarunki. Dziewczynki dostały piękny zestaw z koralikami do tworzenia bransoletek oraz pamiętniki a chłopcy książkę edukacyjną o Starożytnym Rzymie wraz z grą komputerową o tym samym tytule. Ucieszeni z prezentów jeszcze raz zaśpiewaliśmy Mikołajowi świąteczne piosenki żegnając naszego Gościa. Obiecał jednak, że wróci do nas za rok…
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka PrzygodaKonkurs na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną- 30.11.2012
(04-01-2013)
Nadszedł długo wyczekiwany dzień- rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez MOK w Młodzieszynie na „Bożonarodzeniową kartkę świąteczną”. W zeszłym tygodniu każdą plastykę, WTR oraz wolny czas spędzaliśmy w sali plastycznej tworząc kartki świąteczne. Technika wykonania była dowolna. Pojawiły się kartki z ozdobami z bibuły, cekinów, koralików, sznurka, wstążek. Wykorzystaliśmy także suszoną cytrynę, anyż oraz laski cynamonu. Wszystkie kartki prezentowały się znakomicie. Niestety wygrać mogli nieliczni. W piątkowe popołudnie klasa II wraz z wychowawczynią udała się do MOK-u w Młodzieszynie, aby poznać wyniki konkursu. Na miejscu mogliśmy podziwiać prace uczniów z innych szkół. Nagrody przyznawane były z trzech kategoriach wiekowych. Ku naszemu zaskoczeniu w kategorii klas I-III szkół podstawowych, I miejsce zajął Antoni Więcek a II miejsce- Sandra Rosiak. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Pozostali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplom z podziękowaniami. Mimo, iż nie każdy mógł wygrać to cieszyliśmy się, że mogliśmy wziąć udział w tym konkursie bowiem przysługiwał mu szczytny cel- wszystkie własnoręcznie wykonane kartki zostały sprzedane po Mszy Świętej w kościele w Młodzieszynie. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na świąteczne paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących osób w naszej gminie.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka PrzygodaMyszka Pipi i Kot Rudi - 07.12.2012
(03-01-2013)
Piątek, 7 grudnia, był dla wszystkich Prymusów ekscytującym dniem. Zaraz po śniadaniu wybraliśmy się wszyscy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie. Tam o godzinie 9.00 rozpoczęli swoje „Przedstawienie na arenie” Myszka Pipi i Kot Rudi. Widowisko miało charakter cyrkowo – kabaretowy, więc oprócz uśmiechów, na naszych twarzach pojawiał się podziw. Aktorzy prezentowali żonglerkę, jazdę na monocyklu, akrobacje w powietrzu z lasso. Publiczność dziecięca miała również możliwość uczestnictwa w kilku konkursach zorganizowanych przez Myszkę Pipi i Kota Rudiego. Dla dziewczynek wymyślono konkurencję skakania przez dużą skakankę, a dla chłopców pompki i dźwiganie worków z piaskiem. Wszystkie dzieci dostały po „świątecznym cukierku”, a wygrani – po czekoladowym Mikołaju. Widowisko było bardzo zabawne i na pewno chętnie pójdziemy na kolejne.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna FelczakMały Książę przedstawienie w teatrze ROMA - 28.11.2012
(02-01-2013)
W środowy ranek, o 7.50 uczniowie I i II klasy Akademii Prymusa spotkali się na stacji PKP w Sochaczewie. Dlaczego, zamiast zmierzać do szkoły, wszyscy czekaliśmy zniecierpliwieni na pociąg? Otóż, tego dnia wyruszyliśmy w niezwykłą podróż do warszawskiego teatru muzycznego ROMA, na przedstawienie pt. „Mały Książę”. Parę minut po godzinie 8.00 nadjechał nasz pociąg pośpieszny. Wszyscy pożegnaliśmy rodziców, babcie oraz rodzeństwo i skierowaliśmy nasze myśli ku Warszawie. Podróż pociągiem była dla wielu z nas fascynująca i stanowiła zupełnie nowe doświadczenie. Po niespełna godzinie podróży znaleźliśmy się w teatrze muzycznym ROMA w Warszawie. Zajęliśmy swoje miejsca i przenieśliśmy się w niezwykły świat teatru i fantastyki, jaką zapewniło nam przedstawienie pt. „Mały Książę”. Sztuka była adaptacją książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego o tym samym tytule. „Mały Książę” Exupéry’ego należy do klasyki światowej literatury i jest książką o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności za drugiego człowieka. Stawia pytania o hierarchię wartości i sens więzi między ludźmi. Sztuka bardzo nam się podobała, również gra aktorów była „fantastyczna”. Pewnie na długi czas zostaną w naszych głowach słowa lisa, które brzmiały: „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna FelczakHej kolęda, kolęda! – 20.12.2012
(01-01-2013)
Nadeszła cicha noc, święta noc, zebrali się gromadnie wszyscy zaproszeni goście, a my, mali, ubodzy pastuszy, wielcy władcy, niebiańscy anieli, oraz Józef z Maryją przedstawiliśmy inscenizację narodzin Jezuska. Wśród całej tej gromadki nie mogło też zabraknąć diabełka oraz baranka, w końcu oni też byli świadkami tych wydarzeń. Światła przygasły, wszyscy ucichli, a na scenę wfrunęli aniołowie ze śpiewem na ustach. Byliśmy bardzo przejęci, lecz dzielnie przezwyciężyliśmy tremę i stanęliśmy na wysokości zadania. Każdy z nas perfekcyjnie odegrał swoją rolę. Widzieliśmy jak niejednej mamie i babci zakręciła się łezka w oku ze wzruszenia, a uśmiechy na twarzach najbliższych nie znikały przez całe przedstawienie. Niektórzy razem z dziećmi śpiewali wesołe kolędy, a nogi same podrygiwały w rytm skocznych melodii, do których tańczyły pastuszki i aniołki. Na sam koniec po gromkich brawach Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym piękne życzenia i zaprosiła gości na słodki poczęstunek, jako idealne podsumowanie dnia. Cały wieczór był przepełniony nadzieją, radością, dumą, z nutką melancholii i szczyptą wesołości. To właśnie jest magia Świąt Bożego Narodzenia! 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina WalkowskaKonkurs - List do Świętego Mikołaja - 16.12.2012
(28-12-2012)
Uczniowie „Akademii Prymusa” uwielbiają brać udział w przeróżnych konkursach. Dlatego, gdy tylko dowiedzieliśmy się o miejskim konkursie plastyczno – literackim pt. „List do Świętego Mikołaja”, natychmiast ogłosiliśmy chęć uczestnictwa w nim. Celami konkursu były:
1.      Popularyzacja tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
2.      Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań plastyczno – literackich.
3.      Rozwijanie wyobraźni  i umiejętności plastycznych.
4.      Rozwijanie umiejętności pisania listów.
Listy do Mikołaja tworzyliśmy głównie na warsztatach twórczego rozwoju. Mieliśmy wiele pomysłów, jedni z nas namalowali swoje pragnienia i życzenia, inni napisali, co chcieliby dostać od Świętego Mikołaja. Nasz skończone prace dostarczyliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie. Następnie zostało nam tylko czekanie, czy któreś z naszych dzieł zostanie dostrzeżone przez komisję konkursową. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę, 16 grudnia, na placu Tadeusza Kościuszki w Sochaczewie. Czekamy z niecierpliwością!
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna FelczakKLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI – 30.11.2012
(27-12-2012)
‘Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś ciebie pozwól nam zobaczyć co pisane nam w niebie’. Z tym zaklęciem na ustach nasza brać uczniowska przystąpiła do odkrywania swojej przyszłości. W ciemnych zakamarkach sali plastycznej czekała na nas odpowiedź na pytanie co przyniesie los. Najpierw dowiedzieliśmy się kilku faktów dotyczących tego jakże magicznego święta, aby zacząć czary od wrzucenia do misy groszy na szczęście. (Tylko trzeba rzucać przez lewe ramię!) Następnie laliśmy wosk i interpretowaliśmy znaczenie powstałych kształtów. Okazało się, że nasza wyobraźnia jest nieograniczona i każdy widzi co innego. Szybko przebrnęliśmy przez ciągnięcie losów, rzucanie kośćmi, układanie w linii buty itd. Poznaliśmy nasze przyszłe zawody, usłyszeliśmy cenne rady, przestrogi i wskazówki, by na koniec dowiedzieć się kto jako pierwszy wyjedzie na ciekawą wycieczkę w przyszłym roku i jak będzie miała na imię nasza przyszła sympatia. Było dużo radości, śmiechu, zabawy, ale niekiedy również niepewności oraz zdziwienia. Oczywiście wszystko potraktowaliśmy z wielkim przymrużeniem oka. A co przyniesie los? Zobaczymysmiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina WalkowskaKonkurs Recytatorski - 12.11.2012
(19-12-2012)

12 grudnia 2012 roku w „Akademii Prymusa” odbył się konkurs recytatorski „Zima w poezji dziecięcej”. Jego głównymi celami było:

 • popularyzowanie poezji dziecięcej;

 • rozwijanie zdolności recytatorskich;

 • zainteresowanie dzieci poezją;

 • zachęcanie do występów na scenie;

 • prezentacja umiejętności dzieci;

 • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze;

Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków z „Akademii Smyka”, które prezentowały wybrany utwór poetycki o tematyce zimowej w jednej z trzech kategorii wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki. Na uwagę zasługuje fakt, iż dzieci do występu przygotowywane były przez rodziców. Zmagania naszych smyków oceniała komisja w składzie:

 • p. Elżbieta Maciątkiewicz – przewodnicząca komisji, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie (filia nr 4)

 • p. Martyna Felczak – wychowawca klasy I w „Akademii Prymusa”

 • p. Agnieszka Przygoda – wychowawca klasy II w „Akademii Prymusa”

Komisja, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

 • dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,

 • interpretacja tekstu,

 • kulturę słowa,

 • ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój),

wyłoniła laureatów w każdej grupie wiekowej.

Grupa trzylatków:

I miejsce – Wojciech Jakubowski

II miejsce – Kacper Szypszak

III miejsce – Milena Karwas

Grupa czterolatków:

I miejsce – Alicja Grzywińska

II miejsce – Aleksandra Grzegorowska

III miejsce – Franciszek Kliszcz

Grupa pięciolatków:

I miejsce – Wiktoria Zawadzka

II miejsce – Szymon Baszczyc

III miejsce – Alan Domański

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy zaś dyplomy – podziękowania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a rodzicom składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie swoich pociech do konkursu. 

 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Edyta KalinowskaListy do M. - 23.11.2012
(12-12-2012)

'Coraz bliżej Święta! Coraz bliżej Święta!' A przygotowania do nich ruszyły pełną parą. Odbywają się próby do Jasełek, uczymy się ról, kolęd, w domu też zaczęło się wielkie sprzątanie, wokół jest coraz więcej ozdób, wszędzie słychać Last Christmas, ale zaraz... Chwileczkę... A Mikołaj? Trzeba przecież napisać list! Co pomyśleliśmy, także zrobiliśmy... Przy małej pomocy pani, klasy zerówka, pierwsza i druga napisały po angielsku listy do Świętego Mikołaja! Jednakże, to nie były takie zwyczajny listy. Nie prosiliśmy w nich o zabawki, łakocie i inne upominki. Podziękowaliśmy Mikołajowi za Jego ciężką pracę, przesłaliśmy Mu pozdrowienia oraz zapewnienia o naszej sympatii. Postanowiliśmy też zrobić Mu niespodziankę i dołączyliśmy do wiadomości nasze zdjęcia, które można podziwiać w galerii oraz piękne laurki i rysunki. W końcu Święty Mikołaj też powinien dostać Gwiazdkowy prezent. Wszystko wysłaliśmy na Biegun Północny. Mamy nadzieję, że Świętemu spodoba się nasz pomysł i odpowie na nasze listy. Tymczasem będziemy niecierpliwie czekać na Pierwszą Gwiazdkę...

 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina WalkowskaMiędzynarodowy Dzień Praw Dziecka - 20.11.2012r
(11-12-2012)
20 listopada, przypada 53. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Deklaracji Praw Dziecka oraz 23. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym dniu w wielu krajach obchodzony jest także Dzień Praw Dziecka.
Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak wystosował z tej okazji list, w którym przypomina, że „to świetna okazja, by przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to Człowiek, posiadający swoje prawa”. Zachęca w nim również do upowszechniania praw najmłodszych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka.
20 listopada zainicjowana była również  ogólnopolska kampania społeczna „Nie ma dzieci – są ludzie”, która miała na celu uwrażliwienie społeczeństwa i przypomnienie mu, że dziecko to pełnoprawny obywatel i należy mu się najwyższe poszanowanie. Kampania wpisuje się nie tylko w działania, które podejmuje na co dzień Rzecznik Praw Dziecka, ale jest także połączona z obchodami Roku Janusza Korczaka. Wszak to właśnie Stary Doktor był pierwszym orędownikiem praw dziecka.
My także 20 listopada świętowaliśmy dzień naszych praw. Na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy m. in. o tym: „Co to są w ogóle Prawa Dziecka?”, „Jakie mamy prawa?” itp. Dowiedzieliśmy się również, że wszystkie nasze prawa zapisane zostały w Konwencji o Prawach Dziecka. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy prace plastyczne dotyczące konkretnych praw dziecka: prawa do jedzenia, prawa do nauki, prawa do rodziny, prawa do opieki medycznej oraz prawa do czasu wolnego i zabawy.
 
Dodane przez: Martyna FelczakPoprzednie   Następne
do góry
 

©2011 -