Aktualności

Uwaga!!! Zmiana formuły zakładki "Aktualności".
Aktualności na stronie będą wpisywane równolegle z aktualnościami na FB
Zapraszamy do śledzenia również facebook.com/AkademiaPrymusaSochaczew


Poezja dziecięca Juliana Tuwima - konkurs - 15.11.2013
(03-01-2014)
8 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu recytatorskiego „Poezja dziecięca Juliana Tuwima”. Wiele osób wzięło  nim udział, lecz niestety nie wszyscy mogli wygrać. Rywalizacja była naprawdę zacięta -  w końcu wygrana gwarantowała przejście do II etapu konkursu. Usłyszeliśmy rozmaite wiersze J. Tuwima przepięknie wyrecytowane przez dzieci – jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach ogłoszono wyniki:
I miejsce zdobył Filip Kisiołek recytując w fenomenalny sposób wiersz „Okulary”;
II miejsce zdobył Piotrek Biernacki za wiersz „Kotek”;
III miejsce zdobył Kacper Matysiak recytując wiersz „Wieczór zimowy w mieście” oraz Zosia Gołkowska za wiersz „Spóźniony słowik”.
Laureaci dostali nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy oprócz gromkich braw dostali dyplomy z podziękowaniami za uczestnictwo w konkursie.
Po zdobyciu szczytnych miejsc w szkolnym etapie konkursu recytatorskiego  „Jeden najpiękniejszy wiersz” przyszedł czas na zmaganie się z szerszą konkurencją. Tak więc po kilku dniach wyczekiwania, z uśmiechem na twarzy i jeszcze lepszym przygotowaniem wyruszyliśmy na konkurs powiatowy, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie. W konkursie wzięło udział 156 uczestników. Byliśmy oceniani w trzech kategoriach:
1)      Uczniowie klas „0”
2)      Uczniowie klas I-III
3)      Uczniowie szkół ponad gimnazjalnych oraz dorośli
Poziom był naprawdę wysoki, ale nie traciliśmy nadziei i każdy z nas dał z siebie wszystko. Okazało się, że było warto! Wyniki okazały się następujące:
·         Piotr Biernacki zajął II miejsce w kategorii klas „0”
·         Zosia Gołkowska, uczennica klasy I zdobyła wyróżnienie w kategorii klas I-III
·         Kacper Matysiak, uczeń klasy III zdobył wyróżnienie w kategorii klas I-III
·         Filip Kisiołek, uczeń klasy III zdobył nagrodę publiczności
 Udowodniliśmy, że jesteśmy prawdziwymi prymusami, bo każdy z nas wyszedł z nagrodą, a tego nie powtórzyła żadna szkoła!
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda, Ewa Felczak



Dzień Drzewa - 10.10.2013
(04-12-2013)
Tego dnia w całej Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Głównym przesłaniem tego święta jest: propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew oraz zwiększenie świadomości ekologicznej. Z tej okazji nasi Prymusi posadzili drzewa. Ich zadaniem było własnoręcznie wykopać dół, podsypać go ziemią, wsadzić w dół drzewko i solidnie je zakopać. Na koniec uczniowie podsypali drzewka korą i zaznaczyli etykietami, żeby było wiadomo, o które mają dbać. Wspólne sadzenie drzewka wymagało od Prymusów właściwej organizacji pracy, odpowiedniego podzielenia obowiązków i zgodnej pracy. Było to niezwykle uspołeczniające zadanie i kolejna możliwość integracji uczniów. Przy okazji sadzenia drzewka powiedzieliśmy sobie jak ważne są dla człowieka drzewa: produkują potrzebny nam do oddychania tlen, oczyszczają powietrze i są źródłem wielu produktów potrzebnych człowiekowi, np. papier i meble. Nawet drzewa już umarłe są wykorzystywane jako opał i dostarczają ciepła. Naszym zadaniem będzie na razie pielęgnacja drzew. Teraz jednak czekamy do wiosny, aż nasze drzewka zazielenią się, bo na razie opadły im brązowe liście. Wiosno przychodź szybko!
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna Felczak



Pasowanie Na Ucznia - 24.10.2013
(20-11-2013)
Wiadomość o niezwykłym pojedynku, który miał się odbyć 24 października obiegła całą krainę w mgnieniu oka. Zebrali się wszyscy najznakomitsi goście aby na własne oczy ujrzeć kto zostanie zwycięzcą, a kto będzie musiał odejść ze spuszczoną głową… Początek był dość spokojny… Mali aktorzy zaprezentowali własną interpretację bajki pt. ‘Pinokio’. Chichotom wszelkim nie było końca. Jednakże była to tylko cisza przed burzą… Ogłoszono w końcu tak długo wyczekiwaną Bitwę na głosy! Drużyny Patrycji oraz Ewy i Eli zaprezentowały przygotowane przez siebie piosenki. To głosy publiczności, w postaci oklasków i wiwatów, miały decydującą moc. Atmosfera była tak napięta, że można ją było siekierą ciąć. Zaproszeni goście stanęli na wysokości zdania, aż nadto. Przeraźliwy ryk ich gorących okrzyków rozregulował działanie czujników w naszym sprzęcie pomiarowym i trzeba było ogłosić remis! Obie klasy, zarówno Zeróweczka jak i klasa I, zostały poprzez pasowanie przyjęte do elitarnego grona uczniów Akademii Prymusa. Na koniec czekała już tylko część oficjalna: ślubowanie, pasowanie Prymusków na prawowitych uczniów przez Panią Dyrektor i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Domowi paparazzi mieli duże pole do popisu. W końcu tylko raz w życiu zostaje się Prymusem. 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina Walkowska



Koncert - Bajkowa Symfonia - 25.10.2013
(13-11-2013)
W piątek zaraz po obiedzie klasy: 0, I, II i III wyruszyły autokarem do Warszawy. Celem naszej podróży była Sala Kongresowa w PKiN. Tam mieliśmy stać się świadkami pierwszego polskiego koncertu filmowego dla dzieci, pt. „Bajkowa Symfonia”. Już o godzinie 14.00, kiedy każdy z nas zajął swoje miejsce, dźwiękami swoich instrumentów przywitała nas zamojska Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Wykonała ona trzy bajki symfoniczne: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” i „Kot w butach". Muzyce Orkiestry Symfonicznej towarzyszyła projekcja animacji na wielkim ekranie kinowym. W roli narratorów, czytających na żywo bajkowe opowieści, wystąpili  Wiktor Zborowski wraz z córką Zofią Zborowską. Koncert był niezwykłym doświadczeniem muzycznym dla nas wszystkich. Wielu z nas bowiem pierwszy raz słuchało muzyki symfonicznej na żywo i widziało tyle pięknych i lśniących instrumentów muzycznych na raz. Koncert pokazał nam, że świat muzyki klasycznej jest dostępny również dla najmłodszych odbiorców, właśnie poprzez takie projekty jak „Bajkowa Symfonia. 
Dodane przez: Martyna Felczak



Halloween - 31.10.2013
(13-11-2013)
Taki zjazd jest tylko raz w roku… Potwory, czarownice i upiory wszelkiej maści i rodzaju zbierają się aby się radować ze Święta Duchów! Imprezka była strasznie fajna. Czarownice zgłosiły, że Sabat przenoszą z Łysej Góry do Akademii Prymusa, a wszystkie Chochliki już znalazły sobie kąt do mieszkania w naszych szkolnych zakamarkach. Bal rozpoczął się słodko, gdyż zatopiliśmy swoje kły w przesmacznych Paluchach Wiedźmy. Pani Dyrektor i Pan Dyrektor także zostali wystawieni na próbę męstwa gdyż poczęstowaliśmy ich kilkoma najokropniejszymi paluchami. Zdali ją dzielnie mimo widocznego przerażenia w oczach. Następnie tańcom i hulankom nie było końca! Przy naszych ulubionych przebojach brykaliśmy po całej przerażająco ozdobionej sali gimnastycznej. Na koniec czekało nas kilka konkurencji, które wprowadziły  nutkę rywalizacji: Żywa mumia – dowiedzieliśmy się, która klasa najszybciej potrafi stworzyć prawdziwą mumię owijając wybraną osobę papierem toaletowym, a także zagraliśmy w Gry – Opowiastki sprawdzające naszą uwagę i skupienie. Śmiech rozbrzmiewał głośno i niósł się daleko. Na koniec z każdej klasy zostali wyłonieni Straszliwa Miss i Przerażający Mister, na których czekały drobne pamiątkowe niespodzianki. Przechadzający się w rytm muzyki kandydaci zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a od ich głośności zależało kto zwyciężył. Ach co to była za imprezka, oby więcej takich! A w przyszłym roku lepiej uważajcie bo w końcu…
 
My jesteśmy straszne zmory,
Bardzo groźne z nas upiory,
Jeśli nie chcesz się nas bać,
musisz nam cukierka dać!  ;)
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina Walkowska



Wszystkie przedszkolaki dbają o zwierzaki - 25.10.2013
(04-11-2013)
Mądre Sówki na wernisażu „Wszystki przedszkolaki dbają o zwierzaki”
Z okazji obchodów Światowego Dnia Zwierząt, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – koło Sochaczew oraz Urząd Miejski w Sochaczewie zorganizowało konkurs plastyczny dla najmłodszych „Wszystkie przedszkolaki dbają o zwierzaki”. Tematyką prac były zwierzęta małe i duże, domowe pupile, jak i dzikie prosto z lasu. Praca miała pokazywać związek człowieka ze zwierzętami. Technika wykonania pracy była dowolna. Bardzo chętnie wzięliśmy  udział w tym konkursie i w związku z tym dnia 25 października 2013 r. o godz. 10.00 zostaliśmy zaproszeni na wernisaż, podczas którego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu. Tak więc tego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury. Podczas wystawy ku naszemu zaskoczeniu odbyło się wiele bardzo ciekawych atrakcji artystycznych m.in. śpiewały i tańczyły dla nas dzieci z różnych szkół, tematyką oczywiście były zwierzęta. Mimo iż wykonanie naszych prac było bardzo pracochłonne okazało się, że było warto. Nasza koleżanka z grupy Milenka Szewczyk zdobyła drugie miejsce w tym konkursie i otrzymała nagrodę oraz dyplom od burmistrza Sochaczewa. Jednak niespodziankom nie było końca, ponieważ spośród dzieci, którym nie udało się zdobyć żadnego miejsca były losowane dodatkowe nagrody dla ich pupili i tym sposobem jeszcze dwie osoby z naszej grupy (Solenka Renault i Marysia Mleczko) wróciły z przysmakami dla swoich piesków. Pozostałe dzieci dostały upominki od firmy Bakomy. Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni i już sobie obiecaliśmy, że w następnych konkursach też weźmiemy udział.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa Felczak



Koncert muzyczny - 03.10.2013
(09-10-2013)
W związku z minionym 1 października Światowym Dniem Muzyki, dnia 03.10.2013 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się koncert muzyczny. Zaproszeni przez Panią Kasię goście zaprezentowali nam swoje umiejętności gry na wiolonczeli i skrzypcach. Panie zagrały także znane nam utwory i wraz z nimi mogliśmy śpiewać. Nie zabrakło także zagadek muzycznych, na które wszyscy odpowiadali śpiewająco. Niektórzy z nas mogli nawet spróbować swych sił w graniu na wiolonczeli. Wszystkim bardzo się podobało i jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Kasi za zorganizowanie koncertu.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Wycieczka integracyjna - ALMARA - 05.09.2013
(19-09-2013)
Jak co roku, na początku września, Prymusi z naszej szkoły wyjeżdżają na wycieczkę integracyjną. W tym roku zabawiliśmy w Gospodarstwie Agroturystycznym „Gościniec ALMARA”. W czwartek, zaraz po śniadaniu, wsiedliśmy wszyscy do autokaru i pognaliśmy w kierunku Bud Iłowskich, gdzie właśnie znajduje się „ALMARA”. Pogoda była piękna, jak na zamówienie, a gospodarstwo agroturystyczne Pana Wojtka Dumały jeszcze piękniejsze. Przywitał nas sam gospodarz, który następnie opowiedział po krótce czym jest „ALMARA” i przedstawił nam swoje królestwo. Na początku dostaliśmy trochę wolnego czasu. Jedni z nas grali w piłkę nożną, inni korzystali z placu zabaw, jeszcze inni grali w badmintona lub w mini golfa albo też odpoczywali, kołysząc się na drewnianej ławce. W przerwie na odpoczynek właściciel zaserwował nam grillowane kiełbaski. Po posiłku czekała nas jeszcze masa atrakcji. Odwiedziliśmy indiańskie tipi, w którym mogliśmy obejrzeć przedmioty wytwarzane przez Indian tj. broń, łapacz snów, fajkę pokoju i malowidła na drewnie. Następnie strzelaliśmy z łuku do tarczy oraz z karabinku pneumatycznego. Czas niestety mijał nieubłaganie. Nadeszła więc pora powrotu do szkoły. Szczęśliwi, pełni wrażeń i co najważniejsze zintegrowani wróciliśmy do Sochaczewa. Czas rozpocząć naukę!:-)
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna Felczak



Warsztaty Artystyczne - 05-23.08.2013
(05-09-2013)
Sierpień w Akademii Prymusa jest czasem kiedy szukamy i rozwijamy talenty naszych podopiecznych. Chcąc uniknąć wakacyjnej nudy i przeleniuchowania tej najsłoneczniejszej pory roku przygotowaliśmy dla naszych Prymusów wiele atrakcji w postaci różnorakich warsztatów. Na warsztatach plastycznych w pierwszym tygodniu wykonaliśmy „Magiczne obrazki- efekt ruchu”, które można podziwiać na górnym korytarzu obok sali klasy „0”, piękne girlandy kwiatowe, pracę techniczną pt. ‘ Kurka z papieru’, niesamowite kolaże naszych osobowości, zamieszczając na kartkach papieru nasze imiona oraz rzeczy, które są bliskie naszym sercom, a także bardzo ciekawy podwójny obraz ‘Noc i dzień’. W zależności od tego, z której strony spojrzymy zobaczymy ilustrację przedstawiającą poranek lub nocne niebo. Codziennie odbywały się też warsztaty językowe. Mogliśmy nauczyć się wielu przydatnych zwrotów na lekcjach języka angielskiego, hiszpańskiego i francuskiego. Podczas zajęć teatralnych mogliśmy popracować nad tekstem wiersza pt. ‘ Kaczka Dziwaczka’, nad własną ekspresją i wyrażaniem uczuć. Czekały nas również pierwsze warsztaty fotograficzne. Mieliśmy okazję poznać budowę aparatów: cyfrowego oraz analogowego. Zapoznaliśmy się z większością podstawowych funkcji aparatu cyfrowego i próbowaliśmy zrobić pierwsze zdjęcia. Dowiedzieliśmy się także kilku faktów na temat wywoływania zdjęć i mogliśmy dotknąć i dokładnie obejrzeć aparat typu Fish eye – Rybie oko oraz podziwialiśmy zdjęcia, jakie można zrobić używając tego typu aparatu. Na koniec zmierzyliśmy się z portretowaniem innych osób. W upalne dni oddawaliśmy się szaleństwom w basenikach rozstawionych przed naszą szkołą. Piskom radości nie było końca! Udało nam się również wybrać do Ogródka Jordanowskiego na plac zabaw. W końcu ruch to zdrowie, a jeśli łączy się on z zabawą to nie ma lepszej recepty na udany dzień! Każdego dnia nie zabrakło również zajęć informatycznych, zabaw na świeżym powietrzu, zajęć konstrukcyjno-manipulacyjnych, gier planszowych, zabaw dydaktycznych i czytankowa.
Kolejny tydzień chociaż nieco krótszy obfitował w wiele ciekawych atrakcji. Oprócz zajęć z języka angielskiego, hiszpańskiego i francuskiego mieliśmy okazję wziąć udział w lekcjach języka rosyjskiego.  Poza tym odbywały się warsztaty informatyczne, teatralne, fotograficzne i plastyczne. Namalowaliśmy piękne pocztówki z wakacji, stworzyliśmy „Ogród naszych rąk” odciskając dłonie i nimi malując obraz, a także poskładaliśmy z kół orgiami uroczego Ślimaczka. Oglądaliśmy także filmy edukacyjne z serii „Był sobie kosmos”, „Byli sobie wynalazcy” oraz „Lippy and Messy”. Każdego dnia poświęcaliśmy chwile na gry i zabawy edukacyjne, kontrolowane szaleństwa na świeżym powietrzu i zabawy przy dźwiękach muzyki.
Ostatni tydzień naszych kolonii był przepełniony po brzegi zajęciami i świetną zabawą. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne: „Zielone Żabki”, „Zwierzaki –plasteliniaki”, Ptaszki z Pozdrowieniami z wakacji, a także namalowaliśmy farbami pracę, która była kwintesencją całych wakacji – „Wakacyjne wspomnienia”. Oprócz tego dzielnie uczyliśmy się na zajęciach języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i  informatyce. Regularnie odwiedzaliśmy plac zabaw, ćwiczyliśmy obie półkule mózgowe dzięki łamigłówkom, zadaniom matematycznym, zagadkom, nauce wierszyków i piosenek, a także samodzielnemu czytaniu baśni i bajek. Uff… to był bardzo pracowity sierpień. Ale jakże owocny! Poznaliśmy wiele nowych zagadnień i nauczyliśmy się ogromnej ilości rzeczy. Wakacje mijają, a my naładowani pozytywną energią i nowo zdobytą wiedzą ruszamy na spotkanie z Wrześniem i nowymi przygodami. Ale nie jest nam smutno w końcu za rok też będą Wakacje i Kolonie w Akademii Prymusa! 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina Walkowska



Warsztaty Artystyczne - 05-09.08.2013
(13-08-2013)
Sierpień w Akademii Prymusa jest czasem kiedy szukamy i rozwijamy talenty naszych podopiecznych. Chcąc uniknąć wakacyjnej nudy i przeleniuchowania tej najsłoneczniejszej pory roku przygotowaliśmy dla naszych Prymusów wiele atrakcji w postaci różnorakich warsztatów. Poniedziałek zaczęliśmy łagodnie od zajęć informatycznych, podczas których każdy  miał okazję wyszukać i wydrukować malowankę, którą potem z chęcią pokolorowaliśmy. Podczas zajęć teatralnych mogliśmy popracować nad tekstem wiersza pt. ‘ Kaczka Dziwaczka’. Na zajęciach języka angielskiego w formie różnych ćwiczeń, gier i zabaw powtórzyliśmy nazwy części twarzy. Na zajęciach plastycznych zaś wykonywaliśmy „Magiczne obrazki- efekt ruchu”, które można podziwiać na górnym korytarzu obok sali klasy „0”. W kolejnym dniu oprócz zajęć języka angielskiego, na których przewietrzyliśmy w pamięci nazwy części ciała i poznaliśmy zaimki osobowe ja (I) oraz ty (you) odbyły się pierwsze warsztaty fotograficzne. Mieliśmy okazję poznać budowę aparatów: cyfrowego oraz analogowego. Zapoznaliśmy się z większością podstawowych funkcji aparatu cyfrowego i próbowaliśmy zrobić pierwsze zdjęcia. Na zajęciach plastycznych stworzyliśmy niesamowite kolaże naszych osobowości, zamieszczając na kartkach papieru nasze imiona oraz rzeczy, które są bliskie naszym sercom. Po obiedzie czekało nas wodne szaleństwo w mini basenikach rozstawionych na podwórku szkolnym. Piskom radości nie było końca. Środę rozpoczęliśmy od główkowania. Rozwiązaliśmy szereg zagadek i łamigłówek matematycznych, by następnie udać się na Jordanek i wyzwolić nadmiar energii. Po powrocie czekały nas warsztaty języka angielskiego, na których powtórzyliśmy nazwy przyborów szkolnych i zajęcia teatralne, podczas których ćwiczyliśmy naszą ekspresję. Na  środowych warsztatach plastycznych przygotowaliśmy bardzo ciekawy podwójny obraz ‘Noc i dzień’. W zależności od tego, z której strony spojrzymy zobaczymy ilustrację przedstawiającą poranek lub nocne niebo. Upalany czwartek zaczęliśmy warsztatami fotograficznymi. Dowiedzieliśmy się kilku faktów na temat wywoływania zdjęć i mogliśmy dotknąć i dokładnie obejrzeć aparat typu Fish eye – Rybie oko oraz podziwialiśmy zdjęcia, jakie można zrobić używając tego typu aparatu. Na koniec zmierzyliśmy się z portretowaniem innych osób. Następnie odbyły się zajęcia języka rosyjskiego, podczas których poznaliśmy kilka podstawowych zwrotów. Popołudniu na warsztatach plastycznych wykonaliśmy piękne girlandy kwiatowe. Tego dnia czekało nas też pare niespodzianek. Oprócz szaleństw w basenikach dostaliśmy pyszne nagrody w postaci zimnych lodów. Piątek rozpoczęliśmy od zajęć informatycznych. Następnie czekały nas warsztaty z dwóch nowych języków: hiszpańskiego oraz francuskiego! Na zajęciach tych czekało nas mnóstwo zabawy i poznaliśmy wiele ciekawych treści. Na warsztatach plastycznych wykonaliśmy pracę techniczną pt. ‘ Kurka z papieru’. Dzień zakończyliśmy leniwie na oglądaniu filmu ‘Król Lew’. W minionym tygodniu nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, zajęć konstrukcyjno-manipulacyjnych, gier planszowych, zabaw dydaktycznych i czytankowa. Kolejny tydzień zapowiada się równie ciekawie…
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina Walkowska



Tydzień Hawajski - 29.07-02.08.2013
(02-08-2013)
W minionym tygodniu przenieśliśmy się na Hawaje. Wykonywaliśmy własnoręcznie hawajskie naszyjniki z kwiatów  i braliśmy udział w znanej na Karaibach zabawie "Limbo", która przyniosła nam wiele śmiechu i radości. Tego dnia stworzyliśmy także ilustracje przedstawiające krajobraz Hawai i robiliśmy prezentacje multimedialną dotyczącą tego zakątka. We wtorek wybraliśmy  na Kompleks Basenów Termalnych w Mszczonowie, gdzie do dyspozycji mieliśmy zjeżdżalnie, basen, brodzik i jacuzzi. Pod opieką ratowników i nauczycielek  mogliśmy przez 2 godziny wykazywać  się umiejętnościami  pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji kompleksu. Dzień trzeci upłynął nam na wykonywania spodniczek hawajskich. Rozpoznawaniu za pomocą dotyku owoców tropikalnych, robieniu bananowo -ananasowego koktajlu i grze w hawajskie kręgle. W czwartek projektowaliśmy hawajskie koszulki, uczyliśmy się tradycyjnego tańca  "Hula" i relaksowaliśmy się w basenach , rozstawionych na terenie naszego ogrodu. Wodne zabawy przyniosły nam wiele radości i poczuliśmy się jak prawdziwi Hawajczycy.  W ostatnim dniu tygodnia robiliśmy szaszłyki owocowe i wybraliśmy się na Ogródek Jordanowski . Odbyła się również prezentacja tańca "Hula" i uroczyste wręczenie dyplomów.
Przez cały tydzień, każdego dnia, nie mogło zabraknąć zabaw dowolnych w sali i na świeżym powietrzu. Graliśmy także w planszowe gry dydaktyczne oraz odbywały się zajęcia komputerowe.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Patrycja Boryszewska



Tydzień Indiański - 22-26.07.2013
(29-07-2013)
Czwarty tydzień półkolonii dobiegł już końca. Tym razem uczestnicy wcielali się w Indian. W pierwszy dzień wymyślili nazwę swojego plemienia – „Titi Totem”, odciskiem ręki podpisali wymyślony przez siebie „Pakt plemienia”, który zawierał zasady zachowania się w indiańskim tygodniu. Każdy członek plemienia musiał wymyśleć swoje indiańskie imię, które zostało zapisane na własnoręcznie wykonanym barwnym pióropuszu. Plemię „Titi Totem” wymyśliło również swój powitalny i pożegnalny taniec i okrzyk. Dzieci poznały kulturę Indian żyjących w Ameryce Południowej na podstawie prezentacji multimedialnej oraz historię odkrycia Ameryki poprzez obejrzenie filmów edukacyjnych z serii „Byli sobie podróżnicy” takich jak: „Tajemnice podróży Krzysztofa Kolumba”, „Amerigo Vespucci – odkrywca nowego świata” oraz „Cabeza de Vaca – życie wśród Indian”.
We wtorek dzieci wykonały stroje Indian z białego płótna, które z dumą nosiły do końca tygodnia. Z makaronu, piórek i słomek wykonali bransoletki, naszyjniki oraz kolczyki. Poznali także mity i legendy plemion Indian z różnych zakątków Ameryki. Za pomocą programu „Paint” stworzyli obrazki z wizerunkami Indian.
Środa była dniem pełnym wrażeń. „Akademia Prymusa” i „Akademia Smyka” wybrała się na wycieczkę do Krainy Westeru w Sarnowej Górze. Tam poznali indianistę „Komara”, który przy ogniu w tipi opowiadał o zwyczajach Indian, pokazywał z czego składa się indiański strój, do czego były wykorzystywane kości bizona, czym jest łapacz snów. Następnie uczestnicy wycieczki musieli przejść przez tor przeszkód i poszaleć na trampolinie, dmuchanym zamku, placu zabaw oraz przejechać się na karuzeli. Po zjedzeniu kiełbasek nasi mali Indianie ćwiczyli celność strzelając  do celu z łuku i wiatrówki. Odwiedzili mini zoo, w którym mogli zobaczyć m.in. lamy, króliki, świnki wietnamskie, kuce, osiołki, bażanty mongolskie i inne ptactwo zamieszkujące niegdyś Dziki Zachód. Na koniec każdy zaopatrzył się w łuki, rewolwery, łapacze snów i inne pamiątki w westernowym sklepie.
Czwartego dnia plemię „Titi Totem” poznało specjały kuchni indiańskiej. Każdy członek plamienia miał za zadanie wyszukać w Internecie trzy przepisy potraw Indian, umieścić je w programie Word i  wydrukować. Następnie udali się do kuchni, by przyrządzić „Kanou” czyli łódki Indian z ziemniaków oraz innych warzyw. Każdy mógł wykazać się pomysłowością w dekorowaniu swoich pieczonych ziemniaków oraz umiejętnościami kulinarnymi. Jak wiadomo, Indianie swoje potrawy przyrządzali nie w kuchni, lecz na ognisku w tipi. Tak więc i nasi Indianie musieli wykonać własne tipi ze słomek, piórek i kolorowego brystolu.
W piątek zaraz po śniadaniu członkowie plemienia  dowiedzieli się, jak niegdyś wytwarzano naczynia i wykonali figurki oraz miseczki, kubki z gliny. Aby poznać bliżej historię osiedlania Ameryki przez „Białych ludzi” obejrzeli film animowany „Pocahontas”. Następnie całe plemię udało się na plac zabaw, aby zrobić łuki i strzały oraz pomalować tipi. Każdy mógł sprawdzić swoją siłę i celność strzelając z łuku do celu. Na koniec dnia każdy uczestnik półkolonii otrzymał dyplom i skromny upominek.
Każdego dnia nie zabrakło zajęć komputerowych, zabaw dowolnych oraz zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i wezmą udział w następnym tygodniu półkolonii w „Akademii Prymusa”. Tym razem dzieciaki przeniosą się w hawajskie klimaty…
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Tydzień Czarownic - 15-19.07.2013
(22-07-2013)
Magiczny tydzień czarownic upłynął tak szybko jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. W poniedziałek po stworzeniu Czarodziejskiego Kodeksu odbyła się Ceremonia Przydziału. Każdy został przydzielony do innej drużyny – Gryffindoru lub Slytherina - przez nałożenie na głowę Tiary Przydziału i wyciągnięcie z worka karteczki z odpowiednią nazwą. Poznaliśmy też historię Harry’ego Pottera poprzez czytanie fragmentów powieści o nim i obejrzenie filmu ‘Harry Potter i Kamień Filozoficzny.’ Stworzyliśmy także własną księgę zaklęć, których rzucanie długo ćwiczyliśmy. We wtorek natomiast stawialiśmy pierwsze kroki w lataniu na miotle.  Własnoręcznie wykonaliśmy magiczne różdżki i ozdabialiśmy nasze szaty czarodziejów, a potem odpowiednio ucharakteryzowani i przebrani wyruszyliśmy na Plac Kościuszki by zaczarować Sochaczew! W środę w samo południe mieliśmy okazję obejrzeć niesamowity pokaz sztuk iluzjonistyczny w wykonaniu pana Tomasza Gidzińskiego. Chociaż bardzo uważnie obserwowaliśmy ruchy iluzjonisty nadal nie mamy pojęcia jak on połknął ten balon i jakim cudem obręcze się przenikały? Co więcej! Nie tylko oglądaliśmy te sztuki magiczne, ale również braliśmy w nich czynny udział. Tego dnia czekała nas także lekcja transmutacji, czyli zamiany w zwierzęta. Panie malowały nam twarze, zmieniając nas w wybrane przez nas zwierzaki. A my sami kredą rysowaliśmy na kostce herby naszych drużyn. W czwartek poznaliśmy czary od kuchni. Przygotowaliśmy magiczny eliksir wielosokowy, który smakował niczym nektar i sami przyrządziliśmy wielobarwną sałatkę owocową. To były smakowite zajęcia. Odbyły się również liczne konkurencje sportowe (nasza własna wersja Turnieju Quiddicha) i wybraliśmy się do  Ogródka Jordanowskiego. Piątek zarezerwowany był na wycieczkę rowerową. Wyruszyliśmy ze szkoły w dwóch kolumnach do rezydencji Państwa Kisiołków. Dzięki Ich uprzejmości i zaangażowaniu mieliśmy okazje stanąć w szranki w różnorakich konkurencjach takich jak: narty, pająk, ring, czy wyścig z jajkiem. Na zwycięzców czekały słodkie przysmaki, a wspomnienia ze wspaniałej zabawy na zawsze zostaną w naszej pamięci. Za szczodre serce i tak cudownie zorganizowany czas serdecznie dziękujemy!  Po powrocie do szkoły rysowaliśmy jeszcze w zespołach Mapy Huncwotów i odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Ukończenia Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Każdego dnia w tym tygodniu mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach informatycznych, teatralnych i tych prowadzonych na świeżym powietrzu. To tyle jeśli chodzi o tydzień Magii. Czas odlecieć już na Sabat! Sim sala bim…. Puff…. 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina Walkowska



Tydzień na Zamku - 08-12.07.2013
(22-07-2013)
Dawno, dawno temu. Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami było sobie królestwo, w którym panowali król i królowa…, ale nie tak dawno, bo zaledwie w minionym tygodniu byliśmy uczestnikami niezwykłych przygód na Zamku Króla Prymusa. Tak, tak właśnie zakończyliśmy drugi tydzień naszych półkolonii – „Tydzień na zamku”. W ciągu tego czasu każdy z nas mógł wcielić się w rolę średniowiecznego rycerza i średniowiecznej księżniczki oraz poczuć klimat życia na zamku. Pierwszego dnia stworzyliśmy wspólnie Kodeks Rycerzy Króla Prymusa, który każdy z nas przypieczętował odciskiem swojej dłoni pomalowanej farbą. Kodeks wyznaczył zasady, które mieliśmy przestrzegać podczas przygód na zamku. Następnie każdy z nas wymyślił herb naszego królestwa oraz każdy stworzył swoją tarczę rycerską. Tego dnia wzięliśmy również udział w turniejach rycerskich wśród których znalazły się m. in. przeciąganie liny, przeciąganie liny w pozycji siedzącej, oblężenie zamku itp. Kolejny dzień, czyli wtorek zaskoczył nas bardzo, ponieważ mieliśmy wcielić się w rolę budowniczych zamku królewskiego. Podzieleni na grupy tworzyliśmy i malowaliśmy kartonowe wieże, basztę oraz mury naszego zamku. Po obiedzie odwiedzili nas niezwykli goście rodem z czasów średniowiecznych. Rodzice naszej Zosi Gołkowskiej w strojach rycerza i damy średniowiecznej przenieśli nas do czasów, kiedy mężczyźni w lśniących zbrojach walczyli między sobą mieczem i tarczą, a kobiety nosiły piękne, długie suknie. Mieliśmy okazję przymierzenia kolczugi i hełmu rycerza oraz sukni damy, mogliśmy również obejrzeć z bliska średniowieczną biżuterię oraz spróbować popisać w średniowiecznym notesie. W środę czekała nas wyprawa do Łazienek Królewskich w Warszawie. Zaraz po śniadaniu, wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w stronę Pałacu Na Wyspie. Tam zwiedziliśmy zakamarki letniej rezydencji ostatniego króla Polski Stanisława Augusta podczas lekcji muzealnej „Poznaj Pałac”. Następnie udaliśmy się na spacer po pięknym ogrodzie łazienkowskim, a ponieważ pogoda nam dopisała zjedliśmy drugie śniadanie na trawce. W drodze do autokaru kupiliśmy pamiątki w postaci kolorowych kredek ze zdjęciami warszawskich zabytków. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w restauracji McDonald’s, gdzie każdy z nas dostał zestaw Happy Meal. Najedzeni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszego królestwa. Czwartek to kolejny dzień pełen niespodzianek. Na początku każdy z chłopców wykonał swój własny hełm rycerza, a każda dziewczynka – kapelusz księżniczki. Po obiedzie odbyło się malowanie twarzy. Każdemu z nas, według życzenia Panie malowały buźki. Efekty prac były niesamowite, a nasza radość nieoceniona. W piątek, na zakończenie „Tygodnia na zamku”, wykonaliśmy proporce z wymyślonymi wzorami i zawiesiliśmy je w naszej królewskiej sali. Podczas warsztatów archeologicznych w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą mogliśmy własnoręcznie wykonać średniowieczne korale z modeliny. „Wisienką na torcie” okazała się królewska uczta, podczas której przyrządziliśmy miód pitny oraz gofry z bitą śmietaną i świeżymi owocami. „Tydzień na zamku” obfitował również: w zajęcia informatyczne podczas których poznaliśmy zasady programowania w programie „Baltie”, w zajęcia na świeżym powietrzu, na naszym placu zabaw itp. To był tydzień pełen wrażeń i przygód. Szczęśliwi i z uśmiechami na twarzy przechodzimy do kolejnej bajki…czary mary, hokus pokus!smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna Felczak



Dzień Sportu - 27.06.2013
(12-07-2013)
W czwartek dnia 27 czerwca 2013r. nasza szkoła i przedszkole obchodziła  Dzień Sportu. Uczniowie z AKADEMII PRYMUSA I AKADEMII SMYKA podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: Szkoła Podstawowa - klasy I-II oraz przedszkole. Uczestnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami w następujących konkurencjach: Rzut woreczkiem do celu, uderzenie piłki nogą do bramki, rzut piłką do celu, skoki na skakance, rzut ringo na pachołek, różnego rodzaju slalomy, uderzenie piłki kijem od unihokeja do bramki, został rozegrany mecz w unihokeju. Wszyscy zawodnicy musieli brać udział w poszczególnych konkurencjach, a najlepsze wyniki gwarantowały zwycięstwo w poszczególnych kategoriach wiekowych. 
Impreza dla dzieciaków, odbyła się na boisku szkolnym Gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi i sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie na boisku ORLIK przy ulicy Staszica 106 przy radosnych buziach dzieci z uśmiechem od ucha do ucha gdzie spędziły czas bardzo miło i wesoło.
Dzieci z naszej szkoły czekały z utęsknieniem na ten dzień, gdyż oprócz emocji sportowych, ten dzień zwiastował zbliżający się koniec roku i zbliżający się początek wakacji. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, zdobywając punkty. Natomiast członkami komisji sędziowskich byli nauczyciele. Wszystkie dzieci wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególnych dyscyplinach sportowych i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca. Należy podkreślić, że przestrzegane były wszystkie zasady sportowej rywalizacji, a także kulturalnego kibicowania.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Łukasz Trawiński



Tydzień Piracki - 01-05.07.2013
(10-07-2013)
Pierwszy tydzień przygód w Akademii Prymusa już za nami. Przez 5 dni uczestnicy półkolonii wcielali się w rolę dzielnych piratów. Aby poczuć morskie klimaty dzieci przystroiły sale wykonując ozdoby na okno oraz plakaty. Jak wiadomo, każdy pirat musi mieć swoje artefakty. Nasi piraci wykonali własnoręcznie szable oraz pirackie kapelusze. 
Drugi dzień upłynął na śpiewaniu szant oglądaniu filmów edukacyjnych o wielkich odkrywcach oraz tworzeniu prezentacji multimedialnych o pirackich przygodach. Trzeciego dnia odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci ozdobili piórkami sylwety papug i złego pirata. Po obiedzie wybrali się na wycieczkę rowerową. Celem podróży było boisko „Orlik”. Tam odbyły się liczne konkurencje sportowe, wyścigi rowerowe oraz mecz plażowej piłki siatkowej.
W czwartek nasi dzielni kamraci wykupili mapę skarbów i udali się na Jordanek, gdzie idąc za znalezionymi wskazówkami musieli wykonać zadania sprawnościowe na odwagę i męstwo. Każde poprawnie wykonane zadanie przybliżało ich do skarbu, którym okazały się notesy, kredki, długopisy i ołówki. Po powrocie czekało na nich kolejne zadania – namalowanie akwarium na stretchu oraz umieszczenie własnoręcznie zrobionego korkowego statku w butelce z zabawionym octem i oliwą. Na koniec dnia odbył się seans filmowy o przygodach Tytusa, Romka i Atomka.
Z okazji zakończenia tygodnia pirackiego uczestnicy półkolonii udali się w podróż do Płocka. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Najpierw udali się do krainy zabaw „Happy Parku”, gdzie bawili się w basenach z kolorowymi piłkami, zjeżdżali na dmuchanych zjeżdżalniach i uczestniczyli w zabawach proponowanych przez animatorki. Każdy uczestnik miał możliwość pomalowania twarzy. Po zabawach w „Happy Parku” nas odważni piraci udali się w rejs po Wiśle statkiem o nazwie Rusałka.
Przez cały tydzień, każdego dnia, nie mogło zabraknąć zabaw dowolnych w sali i na świeżym powietrzu. Graliśmy także w planszowe gry dydaktyczne oraz odbywały się zajęcia komputerowe, na których tworzyliśmy prezentacje multimedialne oraz krótkie filmiki.
Ciekawe co czeka dzieci w kolejnym tygodniu półkolonii w Akademii Prymusa. Wiadomo jedynie, iż udadzą się w podróż do krainy zamków, księżniczek i rycerzy….
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Wizyta Stomatologa – 18.06.2013
(10-07-2013)
„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myje zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty (…)”. Słowa i melodię tej piosenki zna chyba każde dziecko i doskonale wie, że brudne ząbki prowadzą do próchnicy, a próchnica do dentysty. Aby uświadomić dzieciom problem próchnicy i jeszcze raz przypomnieć zasady dbania o higienę jamy ustnej odwiedził nas bardzo ważny gość. Pani stomatolog Anna Ambroziak, mama naszej Nadii, rozmawiała z nami o tym, jak powstaje próchnica, ile razy należy myć ząbki w ciągu dnia, przez jaki czas należy je szczotkować, jakiej pasty do zębów należy używać, kiedy najlepiej założyć aparat ortodontyczny na krzywe ząbki oraz jak często odwiedzać dentystę. Mieliśmy również wiele pytań, na które Pani Anna chętnie udzielała odpowiedzi. Kolejnym etapem naszego spotkania było sprawdzenie przez Panią Annę, czy nasze ząbki są zdrowe. Każdemu z nas została założona prawdziwa karta pacjenta, w której Pani dentystka zaznaczyła nasze ubytki w zębach. Dostaliśmy również zestaw Małego Dentysty oraz drobne upominki. Pamiętajcie więc: to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!
 
Dodane przez: Martyna Felczak



Konkurs Matematyczny klasa I - 16.05.2013
(10-07-2013)
Środowy ranek zaczął się dla Prymusów z I-szej klasy dużym wysiłkiem umysłowym. Wszystko to za sprawą konkursu matematycznego pt. „MISTRZ MATEMATYKI”. Zmagania z zadaniami matematycznymi trwały całą godzinę. Zakres zadań konkursowych obejmował: dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, zadania tekstowe, ciągi matematyczne, oś liczbową, figury geometryczne oraz zadania na myślenie logiczne. Wszyscy uczniowie bardzo starali się, każdy chciał wygrać. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło kolejnego dnia. Tytuł „MISTRZA MATEMATYKI” otrzymała Nadia Ambroziak. Nagrodę główną oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczniów wręczyła nasza Pani Dyrektor. Zakończeniem naszej przygody z konkursem matematycznym było wspólne zdjęcie oraz gratulacje dla wszystkich uczniów naszej klasy. Brawo Pierwszakismiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna Felczak



Konkurs Plastyczny - Kwiaty Polskie na Mazowszu - 14.06.2013
(24-06-2013)
Uczniowie klas I i II wzięli udział  w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty Polskie na Mazowszu”. Wszystkie prace zostały namalowane na płótnie farbami akrylowymi. To pierwsza nasza styczność z tego rodzaju techniką plastyczną. Mimo, iż namalowanie naszych małych arcydzieł zajęło nam kilka dni to trud się opłacał. Uczennica klasy II Zuzanna Kłosowska zajęła I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych klas I – III zdobywając nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława  Komorowskiego. Po odbiór nagrody Zuzia wraz ze swoją mamą udała się do Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina biorąc jednocześnie udał w III wydarzeniu artystycznym „Kocham Polskę…”. Wszystkie prace plastyczne oraz zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć w naszej galerii zdjęć.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Zabawa w teatr - 13.06.2013
(24-06-2013)
Na zajęciach edukacyjnych klasa II przeniosła się w niezwykły świat teatru. Uczniowie na podstawie przeczytanej bajki Ch. Perrault „Kopciuszek” ułożyli dialogi do przedstawienia teatralnego o tym samym tytule. zapraszający na nasze przedstawienie. Z krzeseł i materiału zrobili scenę, a później odbyło się przedstawienie z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych kukiełek.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Wycieczka rowerowa - 12.06.2013
(24-06-2013)
Nadszedł czas na długo wyczekiwaną wycieczkę rowerową. Wyruszyliśmy z pod szkoły w dwóch kolumnach pod czujnym okiem Pani Eweliny, Pani Patrycji, Pani Agnieszki i Pana Mariusza. Pierwszym naszym przystankiem był dom bankietowy „Arkadia”. Poznaliśmy menadżera pana Piotra, który pokazał nam pracę kucharzy na kuchni. Wspólnie nakryliśmy do stołu i zjedliśmy przepyszną zupę owocową i spaghetti bologneze. Później odpoczywaliśmy po zjedzonym posiłku na placu zabaw domu bankietowego.
Następnie udaliśmy się do szwalni „Gracja” należącej do Państwa Matysiak. A tu czekały nas kolejne atrakcje. Pani Dorota opowiedziała nam całą historię powstania bluzek. Od działu zamówień do magazynu, w którym są przechowywane gotowe do sprzedaży bluzki. Poznaliśmy pracę krawcowych, szwaczek, projektantek. Mogliśmy zobaczyć różne maszyny do szycia, wyszywania guzików i robienia lamówek. Odwiedziliśmy magazyn, w którym było mnóstwo guzików, tasiemek, materiałów, dowiedzieliśmy się czym jest „rozmiarówka”, jak zapakować i oznaczyć bluzkę gotową do sprzedaży.
Na koniec czekała nas zabawa na trampolinie, ognisko i pyszne własnoręcznie upieczone kiełbaski i beztroskie wylegiwanie się na kocu korzystając z pięknej pogody.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Konkurs Plastek - 07.06.2013
(24-06-2013)
Uczniowie klasy I i II wzięli udział w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,PLASTEK” na temat: „Ilustracja do wybranego wiersza Juliana Tuwima”. Każda praca plastyczna była wyjątkowa i dotyczyła innego wiersza. Uczniowie użyli także różnych technik i materiałów plastycznych.  zdjęć. Osiągnęliśmy pierwsze sukcesy - uczeń klasy II Filip Kisiołek zajął III miejsce w kategorii Szkół Podstawowych klas I – III. Po odbiór nagrody udaliśmy się do MOK –u w Sochaczewie. Wszystkie prace oraz zdjęcia z wydarzeń w MOK- u można obejrzeć w naszej galerii.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Solilandia - 22.05.2013
(20-06-2013)
 Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „W krainie Solilandii”
 
Dziś reprezentacja uczniów klasy II w składzie: Jagoda Złoch, Zuzanna Wańka, Filip Kisiołek pojechała do Biblioteki Głównej w Warszawie, aby wziąć udział w ostatnich już eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Książka przyjaciel prawdziwy. W krainie Solilandii”. Nasi uczniowie przedstawili scenkę „Historia pierścienia Księżnej Kingi”. Po obejrzeniu przedstawień wszystkich grup na scenie pojawił się specjalny gość Pani Beata Kołodziej. Opowiedziała nam o swoich książkach, zaprezentowała zdjęcia. Na koniec każdy mógł zadać pytania pisarce oraz otrzymać autograf. Mimo, iż nie zdobyliśmy żadnego miejsca nie uprzedziliśmy się do brania udziału w tego typu konkursach i za rok spróbujemy jeszcze raz.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Piknik Rodzinny 2013
(20-06-2013)
Z okazji minionego Dnia Matki i Dnia Dziecka w MOK- u w Chodakowie odbył się Piknik Rodzinny. Wszystkie dzieci z „Akademii Smyka” i „Akademii Prymusa” przygotowały dla swoich rodziców krótki pokaz swoich umiejętności wokalnych. Smyki i Prymusy śpiewały piosenki, recytowali wierszyki i wręczyli prezenty swoim mamusiom i tatusiom. Ci jednak nie pozostali im dłużni. Pod kierunkiem Pani Agnieszki Przygoda rodzice utworzyli „Tatr Rodziców”. Przez ostatnie kilka tygodni spotykali się na próbach, aby podziękować dzieciom za ich trud wkładany w każdy występ. Rodzice wzięli udział w przedstawienie pt. „Nie ma tego złego…”, które ukazywało różne znane dzieciom bajki, z tą różnicą, iż uciekły z nich wszystkie złe postacie. Trud się opłacił, albowiem dzieci były zachwycone występem swoich rodziców wcielonych w postacie, które na co dzień spotykają tylko w bajkach. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rodzicom biorącym udział w tym przedsięwzięciu. W naszej galerii możecie zobaczyź zdjęcia z tego wydarzenia oraz z prób „Teatru Rodziców”.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Mądre Sówki w Muzeum - 20.05.2013
(05-06-2013)
W dniu 20 maja obchodziliśmy „Dzień Muzeum”. Z tej okazji nasze ciocie zorganizowały pieszą wycieczkę do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej.
            Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę. Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy miło powitani przez Panią przewodnik, która zabrała nas w niesamowitą podróż w czasy przeszłe.
            Na sam początek lekcji muzealnej, Pani, która nas oprowadzała opowiedziała nam trochę na temat zwiedzanego przez nas miejsca i wyjaśniła w jakim celu ono powstało.
            Prymusy z ostatniej wizyty w muzeum wiedzą już, że w tym miejscu przechowywane są różne przedmioty z czasów przeszłych. Mogliśmy podziwiać z bliska eksponaty z różnych epok i wykonane z różnego rodzaju materiałów. Niezwykłą atrakcją dla dzieci był świetnie zachowany szkielet ludzki. Mieliśmy również możliwość zobaczenia obrazów przedstawiających ruiny Sochaczewa i Warszawy.
            Podczas wizyty mogliśmy zobaczyć armaty, samolot oraz czołg.
Całą wizytę uwieczniliśmy pamiątkowymi zdjęciami. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy do tego ciekawego miejsca.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa Felczak



Mamo, mamo! Coś Ci dam! – 24.05.2013
(05-06-2013)
Uczniowie klas I i II wzięli udział w konkursie plastyczny na najpiękniejsza laurkę pt ‘How much I love my Mummy’. Mali artyści własnoręcznie przygotowali przepiękne laurki dla swoich mam, które zawierały najszczersze życzenia i/lub wierszyki w języku angielskim. Prace zostały wykonane samodzielnie podczas zajęć lekcyjnych. A gdy już wszystkie były gotowe, każda wyjątkowa i wspaniała przyszedł czas na wybór zwycięzcy. Każda laurka otrzymała numer od 1 do 10. Uczestnicy musieli wybrać i wpisać na karteczce jeden numer, odpowiadający najpiękniejszej ich zdaniem pracy. Warunek był jeden. Nie głosujemy na własne dzieło. Aby było jeszcze sprawiedliwiej poprosiliśmy niezależnych sędziów (uczniów grupy Mądre Sówki) o oddanie swoich głosów. Osoba z największą ich liczbą wygrała. No cóż… Gdyby garstka specjalistów miała wybrać wygraną pracę mieliby niezłą zagłostkę. Na koniec dnia przyszedł czas na werdykt… Niestety ktoś musi przegrać żeby wygrać mógł ktoś. I tym razem zwyciężył: Kacerek Matysiak. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Jednakże najwspanialszą nagrodą było to, że każdy mógł zabrać swoją pracę do domu i wręczyć swojej Mamusi w Dniu Mamy! Serdecznie wszystkim gratulujemy talentu i pomysłowości! Zachęcamy też gorąco do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą placówkę. 
 
Dodane przez: Ewelina Walkowska



Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie – 13.05.2013
(20-05-2013)
Poniedziałek zaczął się dla Prymusów bardzo ciekawą wizytą. Około godziny 10 uczniowie klas: I i II zawitali do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Jednostka powstała  z dniem 1 stycznia 1975r., kiedy to, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Warszawie została powołana Zawodowa Straż Pożarna w Sochaczewie. Następnie,  z dniem 1.07.1992 roku powołano Komendę Rejonową PSP oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Sochaczewie. Na wstępie zostaliśmy zaproszeni do centrum Stanowiska Kierowania, gdzie dowiedzieliśmy się jak wygląda procedura zgłaszania wydarzenia takiego jak:  pożar, czy wypadek samochodowy. Strażak przypomniał nam również, jak postępujemy w razie pożaru, czy wypadku. Zostaliśmy również poinformowani o tym, że zgłaszając telefonicznie zdarzenie nie jesteśmy anonimowi, zatem nie możemy robić sobie żartów dzwoniąc do Straży Pożarnej. Po tym ciekawym wykładzie, strażak zaprosił nas do pomieszczenia obok, gdzie swoją siedzibę ma Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP. Tam znajdowało się kilka wozów strażackich, a wśród nich: samochód ratownictwa technicznego, łódź ratownicza, samochód rozpoznawczo-ratowniczy, samochód ratowniczo-gaśniczy i samochód ratownictwa chemicznego. Obejrzeliśmy każde auto z osobna i  jego wyposażenie. Przymierzyliśmy również kask strażacki, który okazał się ciężki. Następnie mogliśmy wejść do kabiny jednego z wozów strażackich, a nawet usłyszeć dźwięk strażackiej syreny. Był tak głośny, że każdy z nas musiał zamknąć rękoma uszy. Na sam koniec strażak powiedział nam, w jaki sposób można zostać strażakiem i jakie trzeba spełniać warunki fizyczne i psychiczne, aby wykonywać ten niebezpieczny zawód. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe, mimo to niejedno z nas marzy, że kiedyś zostanie strażakiem.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna Felczak



Matematyczne zabawy - 16.05.2013
(16-05-2013)
Matematyka wcale nie musi być nudna. Dzisiejsze zajęcia odbyły się w bardzo nietypowy sposób na podwórku za szkołą. Na chodniku w różnych miejscach napisane były działania na mnożenie w zakresie 100.  Każdy musiał odszukać trzy działania i je rozwiązać, a przy każdym położyć karteczkę ze swoim imieniem. Później podsumowaliśmy kto rozwiązał najlepiej swoje zadania. Urządziliśmy sobie także „Matematyczny wyścig”. Pani Agnieszka kolejno do każdego rzucała piłkę zadając jednocześnie zadanie do rozwiązania. Jeśli zadanie było rozwiązane prawidłowo mogliśmy przejść na wyznaczoną linię. Wygrał Kacper Matysiak, który rozwiązał prawidłowo każde zadanie. Wysiłek umysłowy zaprocentował plusami z aktywności smiley
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygoda



Konkurs muzyczny Piosenka z humorem i Gram, śpiewam, tańczę
(03-05-2013)
W dniu 25 kwietnia 2013r. odbył się pierwszy szkolny konkurs muzyczny dla solistów pt. „Piosenka z humorem” i zespołów pt. „Gram, śpiewam, tańczę”. Przed publicznością wystąpiły grupy przedszkolne i uczniowie szkoły. Do zaprezentowania były piosenki o tematyce bajkowej, humorystycznej połączone z ruchem scenicznym i ciekawy przebraniem.  O godzinie 14:00 po przybyciu wszystkich uczestników, gości i jury rozpoczął się konkurs. Jury w składzie: pani Anna Rozmarynowska – nauczyciel terapeuta w Gimnazjum w Płochocinie, pani Ewelina Walkowska – nauczyciel j. angielskiego  i pani Agnieszka Więcek – dyrektor Akademii Smyka i Prymusa. Jury oceniało muzykalności młodych wykonawców, interpretacje czy pomysłowość.
Konkurs rozpoczęły zespoły: grupa biedronek, żabek, pszczółek, smerfów i klasa „0”. Następnie wystąpili soliści z klasy pierwszej i drugiej.  Wszystkie dzieci wypadły znakomicie. Wspaniałe piosenki, kolorowe stroje, pomysłowy ruch sceniczny. Wszystko to spowodowało iż narady jury były bardzo burzliwe.
Po chwili jury ogłosiło werdykt:
Kategoria: soliści „Piosenka z humorem”
I miejsce – Kacper Matysiak
II miejsce – Jagoda Złoch
III miejsce – Zuzia Wańka
Wyróżnienia – Agatka Regulska i Zuzia Kłosowska
 
Kategoria: zespoły „Gram, śpiewam, tańczę”
I miejsce – klasa „O”
I miejsce – grupa żabki
II miejsce – grupa biedronki
II miejsce – grupa smerfy
III miejsce – grupa pszczółki
 
Ogromne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych! Wszystkie występy były wspaniałe. Wielkie brawa należą się również wychowawczyniom za przygotowanie dzieci, rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie fantastycznych przebrań i jury za podjęcie niełatwej decyzji.
 
Dodane przez: Katarzyna Urbańska



Schronisko Azorek - 19.04.2013
(30-04-2013)
W związku ze świętami wielkanocnymi Prymusi z naszej Akademii postanowili razem z nauczycielkami zorganizować akcję charytatywną. Akcja otrzymała tytuł: „Świąteczna paczka dla zwierzaczka”. Jej celem było zebranie różnych darów dla zwierząt z  Sochaczewskiego Miejskiego Schroniska „Azorek”. Akcja znalazła wielu odbiorców, zarówno wśród uczniów, przedszkolaków jak i ich rodziców. 19 kwietnia uczniowie klasy I i II wraz z nauczycielkami udali się do schroniska. Zebranych darów było bardzo dużo, były także bardzo ciężkie. Prymusi jednak z wielkim entuzjazmem przeprowadzili akcję do końca. Każdy z nas znalazł w sobie duże pokłady sił, dzięki czemu podarunki dla zwierząt znalazły się na miejscu. Po obejrzeniu całego schroniska dostaliśmy podziękowania w formie pisemnej od właścicieli oraz zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Pani pracująca w schronisku opowiedziała nam także wiele ciekawostek związanych z tym miejscem oraz z ich mieszkańcami. Dowiedzieliśmy się, że w schronisku swego czasu mieszkał „gadający pies” – Murzyn, o którym głośno było w lokalnych, i nie tylko, gazetach. Pani poinformowała nas również o tym, że schronisko funkcjonuje już 14 – ty rok oraz, że wcześniej hodowano tu lisy. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że wszyscy czworonożni mieszkańcy schroniska, a jest ich ok. 150-ciu, zjadają codziennie 80 kg suchej karmy! Jest to niesamowita ilość psiego jedzenia! Ciekawostką było również to, że psy ze Schroniska „Azorek” najczęściej adoptowane są przez ludzi zamieszkujących południowe strony naszego kraju, a więc bardzo odległe. Zasmuceni losem bezdomnych zwierząt wróciliśmy do naszej szkoły. Wiemy już jednak, jak bardzo potrzebna jest wszelka pomoc w schronisku. Dlatego myślimy już o przyszłych akcjach charytatywnych dla bezdomnych zwierzątek.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Martyna Felczak



Poprzednie   Następne
do góry
 

©2011 -